Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 19:29 Bu haber 1090 kez okundu
 
EVDEN ÇIKAMAYANLARIN EVLERİNE KADAR GAZETE GÖTÜRDÜ.
Sokağa Çıkma kısıtlamasının uygulandığı Çivril’de Belediye meclis üyesi evlere gazete dağıttı.
Yaşam Haberi
EVDEN ÇIKAMAYANLARIN EVLERİNE KADAR GAZETE GÖTÜRDÜ.

CHP’li Belediye Meclis üyesi Covid – 19 salgını nedeniyle uygulanan Sokağa Çıkma Kısıtlaması nedeniyle evden çıkamayanlara gazete dağıttı. Çivril’den Uşak’a giden meclis üyesi bayilerdeki tüm Sözcü gazetelerini toplayarak dağıttı.

 

30 Büyükşehirde uygulanan sokağa çıkma yasağında gazete okuyamayan Çivrilliler için Uşaktan gazete getiren CHP’li Belediye Meclis üyesi Tunay Yazıcı talep edenlerin evlerine kadar gazete dağıtımı yaptı. Uşak’ta bayilerden yaklaşık 150 gazete alan Yazıcı sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından yaptığı duyuru ile gazete isteyenlere evlerine gazete bırakabileceğini duyurdu. Yazıcı paylaşımında “Atatürk ilkeleri ışığında Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çakan vatanperver Atatürkçü yoldaşlarım, sokağa çıkma yasağı nedeniyle alıp okuyamadığımız Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerini Uşak’a giderek temin edip getirdim. Atatürk ve Cumhuriyete sahip çıkan doğruları yazmaktan korkmayan bu gazetelerimizi okumak isteyen irtibat kurarsa getirmeye çalışırım. Doğruları okumaktan vazgeçmeyelim. Aşağı mahalle de oturanlar muhtarla iletişime geçip isteyebilir” ifadelerine yer vererek isteyenlerin Aşağı Mahalle muhtarından da gazetelere ulaşabileceğini belirtti.

 

Yazıcı dağıttığı gazeteler için ücret talep etmezken isteyen ve kendisine telefonla ulaşan bazı vatandaşların ekmek ihtiyacını da evlerine kadar götürdü.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: EVDEN, ÇIKAMAYANLARIN, EVLERİNE, KADAR, GAZETE, GÖTÜRDÜ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html