Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 08:29 Bu haber 4031 kez okundu
 
EVLENECEĞİM DİYE DOLANDIRDI
Çivril’in Karahacılı mahallesinde yaşayan 51 yaşındaki Ramazan A., evlenmek için tanıştığı Suriyeli kadın ve aracı tarafından 20 bin TL dolandırıldı
Yaşam Haberi
EVLENECEĞİM DİYE DOLANDIRDI

Evlenmek için Çivril’e getirdiği 27 yaşındaki Suriyeli Zeynep El Halebî’nin takılarla kaçtığını belirten Altıntaş dolandırıcıların yakalanmasını istedi.

 

Edinilen bilgiye göre,51 yaşındaki Ramazan A., evlenmek amacıyla Batman’dan Zeki isimli bir şahısla tanıştı. Zeki isimli şahıs da 27 yaşındaki 4 çocuk annesi Zeynep El Halebi isimli Suriye uyruklu bir kadını Ramazan A. ile tanıştırdı. Bir süre görüşen Ramazan A., ve Zeynep El halebi evlenmeye karar verdi. Zeki ve Zeynep El halebi’yi 4 çocuğu ile birlikte Çivril’e getiren Ramazan A., 2 gün boyunca dolandırıcıları evinde ağırladı. Zeynep El halebi ile birlikte düğün alışverişi yapan Ramazan A., Çivril Belediyesine giderek nikah günü de aldı. 25 Eylül pazartesi gün işlemleri ve düğün alışverişini yapan Ramazan A. 26 Eylül Salı gün kendisini Zeynep El Halebi ile tanıştıran Zeki isimli şahsı yolcu etmek için Çivril otogarına götürdü. Çivril’den Karahacılı’daki evine dönen Ramazan A., Zeynep El halebi ve 4 çocuğunun evde olmadığını görünce dolandırıldığını anladı.

 

Evlenmek için Zeynep El Halebî’ye 20 BİN liralık altın aldığını ifade eden ramazan A. savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

 

İfadesinde Suriye uyruklu kadınla 2 gün boyunca birlikte yaşadıklarını söyleyen ve Zeynep El Halebi’nin 4 çocuğunu okula kaydetmek için girişimde bulunduğunu belirten Ramazan A., evlenme vaadiyle kendisini kandıran şahısların yakalanması için yardım istedi.

 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: EVLENECEĞİM, DİYE, DOLANDIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html