Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:41 Bu haber 2133 kez okundu
 
GIDA ÜRÜNÜ SATAN İŞ YERLERİ DENETLENDİ
Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde bulunan kasap, fırın ve lokantaları denetlendi. Denetimlerde hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihleri ile iş yerlerinde görevli personelin sağlık muayeneleri kontrol edildi.
Sağlık Haberi
GIDA ÜRÜNÜ SATAN İŞ YERLERİ DENETLENDİ

Çivril Belediyesi Zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşların daha sağlıklı ve daha güvenli hizmet alması amacıyla ilçede bulunan lokanta, kasap ve fırınların denetimini yaptı. Veteriner İşleri Müdürlüğünde görevli Veteriner hekimlerinde katıldığı denetimlerde işyerlerinin genel temizliği, çöp kovaları,  işyerlerinde hijyen belgesi ile İlaçlama belgeleri kontrol edildi.

 

Çalışma ile ilgili olarak belediyeden yapılan bilgilendirmede Yıl içerisinde düzenli olarak yapılan denetimlerin Ramazan ayında arttırıldığına dikkat çekilerek “belli periyotlarla gerçekleştirilen denetimler ilçe merkezinde bulunan lokanta, kasap ve fırınlarda yapıldı.  Yapılan denetimlerde genel temizliğe, çöp kovalarına,  işyerlerinde hijyen belgesinin olup olmadığını, ekmek gramajları, İlaçlama belgeleri kontrol edildi. Bunun yanında gıdaların saklandığı dolapların sağlığa uygunluk durumu, lavaboların temizliği, fiyat listelerinin görünür şekilde asılıp asılmadığı ve ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıldı. Ayrıca ekipler eksik belgesi olduğu tespit edilen bazı işyeri sahiplerine belgelerin tamamlanması için süre tanındı” denildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: GIDA, ÜRÜNÜ, SATAN, İŞ, YERLERİ, DENETLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html