Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 15:51 Bu haber 2712 kez okundu
 
GELECEK DÖNEM YOKUM DEDİ
Ak parti Çivril İlçe başkanı Mehmet Kale gelecek dönem AK parti teşkilatında görev almayacağını belirterek “Ak Partinin bir neferi olarak bundan sonra her daim teşkilatlarımızın yanında olacağım” dedi.
Siyaset Haberi
GELECEK DÖNEM YOKUM DEDİ

31 Mart yerle seçimlerinde AK parti ile zafer elde eden ve teşkilatı ile Belediye başkanlığını kazanan Mehmet Kale yeni dönem yapılanmasında AK Parti ilçe Kongre sürecinde Çivril İlçe Başkanlığına yeniden aday olmayacağını belirterek; “Partimin bir neferi olarak bundan sonra her daim teşkilatlarımızın yanında olacağım” dedi.

 

Partinin 2023 hedeflerine yürürken seçilecek İlçe başkanı adayının erkenden belirlenmesi ve sürecin sağlıklı ilerlemesi için kararını daha önceden açıkladığını belirten Mehmet Kale “siyaset yapmayacağım ama partimin her zaman yanındayım” dedi.

 

Mehmet Kale aldığı kararı herhangi bir olumsuzluk sonucu değil, bayrak değişimi olarak kendi isteğiyle aday olmadığını ifade ederek; “Bu görevlerin geçici olduğunu her birimiz biliyoruz. Bize düşen bu bayrak değişiminin birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak kalması, görevi yeni devralacak arkadaşımızın da bayrağı devredip daha ileri taşıma noktasında ona en büyük desteği vermesi gerekmektedir. Partimizin temel anlayışı budur. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ben yeni dönemde aday olmayacağım. Bu kongre sürecinde bayrağı yeni bir arkadaşımıza devredeceğim. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanlarımız bana destek olmuşlarsa benim de bundan sonra görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek olacaktır" diye konuştu.

 

 

2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyesi olarak siyasete giren Mehmet Kale İlçe başkanı Mehmet Celep’in ardından meclis üyeliğinden istifa ederek Ak Parti İlçe başkanı olmuştu. İlçe başkanlığı döneminde Belediye başkanı adayını belirleme sürecinde gösterdiği azim ve çalışma ile İl yönetimi ile dönem dönem ters düşen Mehmet Kale, dün yapılan toplantıda İl başkanlığına gelecek dönem ilçe başkanlığına aday olmayacağını belirtti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: GELECEK, DÖNEM, YOKUM, DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html