Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 12:07 Bu haber 1846 kez okundu
 
HEDEFİMİZ İYİ PARTİLİ BİR BAŞKAN SEÇMEK DEDİ ADAY OLDU
İlçe kongresine hazırlanan İYİ Parti’de, ilçe başkanlığına kadın aday.
Siyaset Haberi
HEDEFİMİZ İYİ PARTİLİ BİR BAŞKAN SEÇMEK DEDİ ADAY OLDU

İYİ Parti İlçe başkanı Celal Tort’un ilçe kongresinde aday olmayacağını açıklamasından sonra Meclis üyesi Elvan Çakmakçı ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar sonrası adaylığını açıklayan Elvan Çakmakçı kendisini destekleyen yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek  “Hedefim ilk seçimde Çivril beledisine bizim bayrağımızı taşıyarak o mevkiye İyi partili bir başkan oturtmak olacak. Beni destekleyen tüm üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

 

Açıklamasında kadınların siyasette daha aktif rol alması gerektiğini ve erkek hegemonyasının kırılması gerektiğinin altını çizen Elvan Çakmakçı “genel başkanımızın başlattığı akımla kadınlar siyasette daha aktif rol almalı. Erkek egemenliğinin siyasette geldiği nokta ortada, kadın olarak bu egemenliği kırmalı ve hem partimizi hem ülkemizi en iyi yerlere taşımak için çalışmalıyız. Dün yaptığımı yönetim kurulu toplantımızda üye arkadaşlarımız aday olmam konusunda bana tam destek verdiler bende partim ve Çivril için daha iyi şeyler yapmak için aday oldum” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HEDEFİMİZ, İYİ, PARTİLİ, BİR, BAŞKAN, SEÇMEK, DEDİ, ADAY, OLDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html