301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 08:54 Bu haber 841 kez okundu
 
HEM SPOR HEM ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Çivril 30 Ağustos Ortaokulu Spor kulübü öğrencileri çevre kirliliğine karşı temizlik yaptı.
Yaşam Haberi
HEM SPOR HEM ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Daha önce Çivril AKİDAK ile birlikte bisiklet gezi turlarına katılan Çivril 30 Ağustos Ortaokulu spor kulübü öğrencileri, bu hafta sonu kat ettikleri parkurda atık çöpleri de topladı.

 

Etkinlik ile ilgili olarak bilgi veren AKİDAK başkanı Erkan Atila, etkinliğe yaklaşık 50 öğrenci ve öğretmenim katıldığını, öğrencilerin bölgeyi tanıma turları sayesinde doğa ve kültürel zenginliklerin daha yakından tanındığını ifade etti. Çevre kirliliği konusunda bilinçli bir toplumun oluşmasının şart olduğunu belirten Atila, "Bisiklet turlarımız sırasında bizleri en çok rahatsız eden konuların başında çevre kirliliği gelmekte. Temiz çevre, temiz toplum, sağlıklı yaşam ilkesiyle gittiğimiz her yerde temizlik çalışması yapmaktayız. Amacımız, temiz yaşanabilir bir çevre bilincinin kazanılmasına katkı sağlamak" dedi.

 

Bisiklet turuna karılan yaklaşık 50 öğrenci Yakasomak, Kocayaka, Şenköy, ve  Bulgurlar mahallelerini kapsayan 25 kilometrelik parkurda yol kenarı ve sulama kanalı çevresinde bulunan atıkları da toplayarak çevre temizliği yaptılar.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HEM, SPOR, HEM, ÇEVRE, TEMİZLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html