Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 21:39 Bu haber 928 kez okundu
 
HUZUREVİ PERSONELİ, YAŞLILAR ETKİLENMESİN DİYE EVLERİNE GİTMİYOR.
Çivril Huzur evinde kalanların salgından olumsuz etkilenmemesi için huzur evi personeli evine gitmiyor. 14 günlük sabit mesai ile çalışan personel mesai sonunda evine değil huzur evinde kendilerine ayrılan alanlarda konaklıyor.
Yaşam Haberi
HUZUREVİ PERSONELİ, YAŞLILAR ETKİLENMESİN DİYE EVLERİNE GİTMİYOR.

83 yaşlının yaşadığı Çivril Huzurevinde konaklayan yaşlıların salgından etkilenmemesi ve virüse yakalanmaması için tüm tedbirler alınırken huzur evi personeli de mesai sonrası yaşlılarla birlikte huzur evinde konaklıyor. 14 günlük sabit çalışma periyodu ile çalışan personel yeniden mesai yapacağı zaman sağlık testi ve ateş kontrolünden geçiriliyor.

 

Huzurevinde kalan yaşlılarla birlikte yaşayan personel, rutin işlerin yanı sıra gün içinde farklı etkinlik ve faaliyetlerde yaşlılarla birlikte oluyor. Sabah sporla başlayan gün, birlikte yapılan kahvaltı sonrası Bocce antrenmanı ve yürüyüş ile devam ediyor. Huzurevi dışına çıkamayan yaşlıların damak tadına da önem veren Huzur evi yetkilileri haftanın belirli günleri Çivril’e özgü katmer, bükme bazlama yaparak hem yaşlıların ortak bir etkinlik yapmasına hem de geleneksel tatlarla buluşturuyor.   

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çivril Huzur evinde kalan 83 yaşlı, yaklaşık 3 aydır sokağa çıkmıyor. Tedbirler kapsamında huzurevine Mart ayından bugüne misafir ve ziyaretçi de kabul edilmiyor.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HUZUREVİ, PERSONELİ,, YAŞLILAR, ETKİLENMESİN, DİYE, EVLERİNE, GİTMİYOR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html