301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 14:28 Bu haber 10317 kez okundu
 
İKİ ÇOCUĞUYLA ARABADA YAŞIYOR
Çivril’de eşi cezaevinde olan kadın iki çocuğuyla otomobilin içinde yaşıyor.
Yaşam Haberi
İKİ ÇOCUĞUYLA ARABADA YAŞIYOR

Çivril’de yaşayan Aysun Gezgin (25) iki çocuğuyla otomobilin içinde yaşıyor. İki yaşında bir kızı ve 7 aylık bir oğlu olan Aysun Gezgin, çocuklarıyla birlikte yaklaşık 2 aydır arabanın içinde yatıp kalkıyor.

 

Isparta’da yaşarken eşinin cezaevine girmesi sonucu açıkta kalan ve kayın babası ile kayın annesini alarak Çivril’de çobanlık yapan kayınbiraderinin yanına gelen Aysun Gezici, kayın biraderinin durumu uygun olmadığı için arabanın içinde yaşıyor.

 

Akçaköy Mahallesinde caminin yan tarafında bulunan tek odalı bir binaya kayın babası ve annesini yerleştiren Aysun Gezici odada yer olmadığı için eşinin otomobilinin içinde yatıyor. Kayın biraderi de anne ve babasının gelmesinden sonra eşi ile birlikte meraya kurduğu çadırda yaşayan Aysun Gezici kayın validesiyle birlikte gün içinde topladığı hurdaları satarak geçimini sağlamaya çalıyor.

 

Tuvalet ve banyo yok

 

7 kişilik ailenin çadır ve arabanın içinde yaşadığını belirten Aysun Gezgin “eşim cezaevine girdikten sonra annem ve babamla kayınbiraderimin yanına geldim. O burada köyün çobanlığını yapıyor. Köylünün verdiği odada yaşıyor. Babamla annemi oraya yerleştirdik. Ama ben çocuklarımla arabanın içinde yatmak zorunda kaldım. Kayın biraderim de kurduğu çadırın içinde yaşıyor. Kızım hasta kayın babam engelli çalışamıyor. Hiçbir gelirimiz yok. Sağlık güvencemiz yok. Kaldığımız yerde banyo tuvalet yok caminin tuvaletini kullanmaya çalışıyorum. Eşim gelinceye kadar yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: İKİ, ÇOCUĞUYLA, ARABADA, YAŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html