Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 09:57 Bu haber 1301 kez okundu
 
KIZILAY 2 BİN KİŞİLİK AŞURE DAĞITTI
Çivril’de Türk Kızılay Derneği Şube Başkanlığı'nca aşure dağıtıldı. Dernek binası önünde düzenlenen aşure dağıtımına, Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural ile birlikte dernek yönetimi de katıldı.
Kültür Haberi
KIZILAY 2 BİN KİŞİLİK AŞURE DAĞITTI

Her yıl Muharrem ayında geleneksel olarak dağıtılan Kızılay aşure hayır Dernek binası önünde yapıldı. İlçe müftüsü Mevlüt Hakan Asan tarafından okunan dua ile başlayan dağıtımda iki bin kişi dağıtılan aşureden yedi.

 

Kızılay Derneğinin Aşure programına katılan Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural’da aşure dağıtarak emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Vural program sonrası yaptığı konuşmada, “Aşure, Anadolu topraklarında bir ve beraber olunduğunu bize böyle bir şekli sembolik olarak gösteriyor. Allah bizleri de aşure gibi kılsın, bereketli kılsın. Ailelerinizin ve sizlerin tadını bozmasın. Kızılayımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kızılay İlçe Şube Başkanı Asım Zeybek’te, her yıl geleneksel hale getirdikleri aşure dağıtımında emeği geçenleri kutladı.

 

2 Bin kişilik aşure yapıldığını belirten Zeybek, “Kızılay olarak her zaman yardıma muhtaç vatandaşlarımızı gözetliyoruz. Aşure dağıtarak bir birlikteliğimizi sağlıyoruz. Düzenlediğimiz aşure etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda vatandaş katıldı, bu geleneği devam ettirmeye kararlıyız” diye konuştu.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KIZILAY, 2, BİN, KİŞİLİK, AŞURE, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html