Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 19:13 Bu haber 3100 kez okundu
 
KIZILAYI DA SİYASİ ŞOVLARINIZA ALET ETTİNİZ
CHP’li Tunay Yazıcı Kızılay ve Çivril Belediyesi tarafından yapılan Aşure programına AK Parti İlçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin de katılmasına tepki gösterdi.
Gündem Haberi
KIZILAYI DA SİYASİ ŞOVLARINIZA ALET ETTİNİZ

Ekim ayı meclis toplantısı sonunda gündem dışı söz alarak konuşan Tunay Yazıcı belediye başkanı Gürcan Güven’e “her konuyu kullanarak siyasi şov yapmayı çok iyi biliyorsunuz. En son şovunuza Kızılay’ı alet ettiniz” dedi.

 

Yazıcı konuşmasında “Karşısına çıkan her fırsatı siyasi malzeme olarak kullanmayı çok iyi bilen AKP daha önce okullarda camilerde başlattığı siyasi şovlarına şimdi de sivil toplum örgütlerini ekledi.

 

Her kesimi kucaklaması, tarafsız ve siyaset üstü olması gereken bir kurum olan Kızılay, üzülerek gördük ki Aşure ayında AKP yöneticileri ve Belediye başkanı tarafından siyasete alet edilmiş, AKP siyasi şovlarının içine çekilmiştir.

 

Son yıllarda Adliye, Askeriye, Cami ve okullarda başlayan AKP siyasal şovlarının, halkın yardımları ve destekleri ile kamu yararı için çalışan Kızılay’a bulaşması Çivril kamuoyunu derinden yaralamıştır.

 

Belediye ve Kızılay tarafından yapılan Aşurenin dağıtımına AKP ilçe yöneticilerinin katılması, AKP ‘nin devletin her kurumuna bulaştırdığı siyaseti, Sivil Toplum Örgütlerine de bulaştırmaya çalışmasıdır.

 

Halkı her fırsatta ayrıştıran ötekileştiren AKP zihniyeti halkın dini vecibelerini, özel gün ve gecelerini kullanarak ayrıştırmaya devam etmektedir. Muharrem ayı gibi Aşure günü gibi bu topraklar ve dinimiz için önemli olan bir günde herkesin hayırları ve yardımları ile faaliyetlerini sürdüren Kızılay’ı, partileri ile parti faaliyetleri ile gündeme getirerek AKP’nin bir birimi haline getirmişler ve Kızılay’a ciddi zarar vermişlerdir” dedi.

 

Tunay Yazıcı’nın konuşması karşısında Gürcan Güven “Kızılay ile birlikte aşevini faaliyete soktuk” demekle yetinirken Tunay Yazıcı Belediyenin yada sizin aşure dağıtmanıza bir sözüm yok siz dağıtabilirsiniz Belediyenin böyle bir etkinlik yapması çok doğal ve güzel. Aşureyi başkan yardımcıları belediye meclis üyeleri dağıtabilir. Geçen yıllarda bizde dağıttık. Önemli olan Belediyenin ve Kızılay’ın yaptığı bir etkinlikte AKP ilçe başkanın yönetim kurulu üyelerinin ne işi var. AKP kendi dağıtacaksa dağıtsın” dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KIZILAYI, DA, SİYASİ, ŞOVLARINIZA, ALET, ETTİNİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html