301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 23:17 Bu haber 2710 kez okundu
 
KADIN MECLİSİ’NDEN “KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında "Kahramanlık Türküleri" konseri düzenledi.
Sanat Haberi
KADIN MECLİSİ’NDEN “KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kahramanlık Türküleri konseri düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, STK temsilcileri ve davetliler katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Özen, Türk milletinin bağımsızlığından asla ödün vermediğini belirterek, "Bizler vatan söz konusu olduğunda, 'ben', 'sen' değil, 'biz' oluruz. Tek yürek oluruz. Çanakkale’yi geçemediler, Kurtuluş Savaşı’nda ezemediler, 15 Temmuz’da başaramadılar. Karşılarında Türk ulusu var, biz varız. Türk milleti her zaman destan yazmıştır. Biz böyle bir ulusuz. Her zaman Türk ulusu için, bu vatan için göğsümüzü siper ederiz” dedi.

 

“Atatürk, cumhuriyeti gençlere ve kadınlara emanet etti”

 

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, "İnşallah Cumhuriyetimiz nice 95 yılları görsün. Bugün 95 yıl öncesine göre Türkiye Cumhuriyeti çok daha aydınlık, ileri ve muasır medeniyetler seviyesine yaklaşmış durumda. İstiyoruz ki, bundan sonraki yıllarda Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaş medeniyet seviyesini aşalım. İlimde, sanatta, teknolojide ilk 3 sıradaki ülkelerden biri olalım. Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti gençlere emanet etti, kadınlara emanet etti. Bir toplum gelişiyor ve medenileşiyorsa, sporda, eğitimde, sanatta, kültürde daha ileriye gidiyorsa burada mutlaka kadınların ve anaların emeği vardır. Çocuklarımıza daha aydınlık bir gelecek bırakmak için, daha müreffeh bir ülke bırakmak için daha çok çalışacağız. Yarın bugünden daha iyi olacağız” diye konuştu.

 

Konservatuar sanatçıları sahne aldı

 

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı sanatçılarından Nezahat Candoğan ve Hakan Algün sahne alarak birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Müzik ziyafetinin yaşandığı konseri izleyenler kahramanlık türkülerine Türk bayrakları sallayarak eşlik etti.

 

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KADIN, MECLİSİ’NDEN, “KAHRAMANLIK, TÜRKÜLERİ”, KONSERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html