Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 09:24 Bu haber 2605 kez okundu
 
KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ
Boşaltılan Çivril cezaevi kaderine terk edildi. Çivril eski kapalı cezaevinin taşınmasıyla birlikte boşaltılan binanın akıbeti merak ediliyor.
Gündem Haberi
KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ

Çayır Mahallesi’ndeki eski cezaevinin geçen Eylül ayında boşaltılmasının ardından mahalle sakinleri cezaevi binasının kamu yararına değerlendirilmesini ve Çivril’e katkı sağlayacak alanlarda kullanılmasını istedi.

 

1984 yılında yapımına başlanan ve 1985 yılından itibaren de tutuklulara ev sahipliği yapan 52 kişi kapasiteli Çivril K -2 tipi cezaevinin geçen yıl kapatılmasından sonra bina boşaltıldı. Geçen bir yıllık sürede boşaltılan binanın yıkılıp yıkılmayacağı merak edilirken, çevre sakinleri, geniş bir alana sahip olan eski cezaevinin satılacağını ve araziye konut yapılacağına dair duyumlar aldıklarını ileri sürdüler. Yetkililer, bugüne kadar konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, eski cezaevinin durumunun önümüzdeki günlerde belirginlik kazanması bekleniyor.

 

Yaklaşık 3500 metrekare arsa üzerinde bulunan binanın etrafındaki kamu arazileri ve şahsa ait bir parselle 10 Bin metrekarelik bir alanda bulunduğu ve çevreyoluna olan yakınlığından dolayı Bölge Trafik Denetleme İstasyonu ya da Jandarma Kontrol noktası yapılmaya müsait olduğu belirtildi.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KADERİNE, Mİ, TERK, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html