Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 10:30 Bu haber 1773 kez okundu
 
KAPALI AMA 'AÇIK' YOL KAZALARA NEDEN OLUYOR
Denizli Uşak kara yolunda başlatılan yol çalışması kazalara neden olduğu gerekçesiyle vatandaşların tepkisini çekiyor.
Yaşam Haberi
KAPALI AMA 'AÇIK' YOL KAZALARA NEDEN OLUYOR

Geçen yıl trafiğe açılmasına rağmen 5 cm düşük olduğu için yeniden çalışma başlatılan ve çalşımalrın tamamlandığı yolun trafiğe açılmaması vatandaşlar ve sürücülerin tepkisini çekiyor.

 

Cezaevi kavşağından Kocayaka kavşağına kadar tek taraflı kapatılan yolda neredeyse her gün yaşanan kazalar nedeniyle yolun bir an önce trafiğe açılmasını isteyen sürücüler “yol bir gecede tek şerite düşürüldü. Yeterli uyarı işareti yok. Asfaltlama çalışmaları iki günde bitti fakat bir haftadır yol kapalı. Trafiğin yoğun olduğu yolda her gün kaza yaşanıyor. Çalışma bittiyse yol bir an önce trafiğe açılmalı” diyerek tepki gösterdiler.

 

Yolu yapan firmanın iş makinelerinin yolda beklediğini ve bir çok sürücünün yolu kullandığına dikkat çeken sürücüler “şimdiye kadar maddi hasarlı kazalar yaşandı inşallah ölümlü bir kaza yaşanmadan yol açılır” dediler.

 

Düşük olduğu gerekçesiyle yeniden asfaltlama çalışmasının başlatıldığı yoldaki çalışmaların tamamlandığı ancak yolun trafiğe açılmadığı için her gün trafik kazasına neden olduğu iddia edildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KAPALI, AMA, 'AÇIK', YOL, KAZALARA, NEDEN, OLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html