301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 18:19 Bu haber 966 kez okundu
 
KARDEŞLİK DUYGUSU İÇERİSİNDE FİLİSTİN’E DUA EDELİM
Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Ramazan ayının başlangıcı sebebiyle mesaj yayımladı.
Yaşam Haberi
KARDEŞLİK DUYGUSU İÇERİSİNDE FİLİSTİN’E DUA EDELİM

Ramazanoğlu yayımladığı mesajda, Filistin'deki İsrail ve ABD zulmüne değinerek "Zalimler, mazlum yüreklere acizce zulmetmeye devam ettikçe her daim dualı dillere çarpıp yitip gidecekler." dedi.

Ramazanoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayına kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

Ancak ne yazık ki bu defa Ramazan’a coğrafyamızda yaşanan insani krizlerle ve katil İsrail askerleri tarafından katledilen onlarca Filistinli kardeşimizin hüznüyle kavuştuk.

 

İsrail hem bölgede hâkimiyet kurarken hem de insanlık dışı politikalarıyla bölge halklarının haklarına tecavüz edip mazlumları katlederken en büyük desteği başta ABD ve Batılı devletlerden almayı sürdürmektedir. 

 

400 yıl bu topraklara hükmeden ecdadımıza baktığımızda sadece Müslümanların değil Yahudilerin ve Hıristiyanların da huzur içinde yaşadığı, ibadetlerini özgürce yaptıkları bir Filistin görmekteyiz. Maalesef bugün İsrail'in işgaliyle bu bölgede maalesef kan, gözyaşı, zulüm ve haksızlıklar sıradan hale gelmiştir.

 

Kudüs, ne yazık ki zalimin pençelerini üzerinden çekmediği bir şehir konumundadır. Fakat o zalimler çok iyi biliyorlar ki Kudüs’ten pençelerini çektikleri an oranın hiçbir zaman hiçbir şartta onlara ait olmadığı ve olmayacağı apaçık ortaya çıkacak. O zalimler çok iyi biliyorlar ki Kudüs Müslümanlara hasret, Müslümanlar ona hasret.

 

Kendini güçlü addedenler daima haklı olduklarını da iddia ediyorlar. Oysa güçlü olan değil, haklı olan güçlüdür. Filistin’de yaşananları tarih affetmeyecek. Ve tarih, her zaman hakikat dolu bakışların zalimleri nasıl erittiğine hep şahitlik etti; yine edecek.

 

Zalimler, mazlum yüreklere acizce zulmetmeye devam ettikçe her daim dualı dillere çarpıp yitip gidecekler. Ki zalimler, direnişin sembol isimlerinden Fadi Ebu Salah’ın imanına, inancına ve engeline rağmen onurlu direnişine çarpıp çoktan savruldular. 

 

Bizler inanıyoruz ki gönülden edilen her duanın her isteğin Allah katında değeri şüphesiz çok büyüktür. Zalimlere karşı kazanacağımız zafere giden yol bir ve beraber olmamızdan geçiyor.

 

Ramazan ayının bizlere bahşettiği kardeşlik duygusu içerisinde Filistin için, mazlum kardeşlerimiz için hep birlikte dua edelim.

 

Filistin ve özgür Kudüs davasında hem hükümetimiz hem de halkımız elinden geleni yapmaya devam edecek. Kudüs’ün özgür olduğu ve hakiki mahiyetine kavuştuğu günleri görmek duasıyla…

 

Bu vesile ile mübarek Ramazan ayının, ülkemize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diler, milli birlik ve beraberliğimizin daim olduğu barış ve huzur içerisinde nice Ramazanlar dilerim.”

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KARDEŞLİK, DUYGUSU, İÇERİSİNDE, FİLİSTİN’E, DUA, EDELİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html