301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 20:08 Bu haber 3623 kez okundu
 
KARŞILARINDA GÖRÜNCE NE YAPACAKLARINI BİLEMEDİLER
Akdağ'da doğa yürüyüşüne katılanlar, karşılarına çıkan geyik ölüsü ile büyük üzüntü yaşadı.
Yaşam Haberi
KARŞILARINDA GÖRÜNCE NE YAPACAKLARINI BİLEMEDİLER

Hafta sonu AKİDAK tarafından düzenlenen geleneksel Tokalı Kanyon yürüyüşüne katılan doğaseverler kanyon girişinde gördükleri manzara karşısında ne yapacaklarını bilemedi.

 

Kanyon girişinde karşılaştıkları kızıl geyik ölüsü ile ne yapacaklarını bilmeyen doğaseverler sorumluların bir an önce bulunmasını istedi. Geçen yıl aynı bölgeye yakın yerde 3 geyiğin ölüsünün bulduklarını belirten doğaseverler “birileri bu dönemlerde burada geyik avlıyor. Karşılaştığımız geyik üzerinde saçma yaralarına benzer yaralar var ama kesin ölüm nedeni bilmiyoruz. Geyik 8 ile 10 saat arasında ölmüş olabilir. Vücudunun bazı yerlerinde yara izleri var. Eğer bu hayvanlar kaçak avcılar tarafından öldürülüyorsa bir an önce sorumlular bulunmalı. Bu geyikler koruma altında kimler avlanma yapıyorsa ortaya çıkarılmalı” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Çivril Akdağ İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü (AKİDAK) tarafından her yıl düzenlenen Tokalı Kanyon doğa yürüyüşü hafta sonu gerçekleştirildi. Uşak Afyonkarahisar Denizli ve Çivril’den çok sayıda doğaseverin katıldığı yürüyüşte katılımcılar yaklaşık 20 kilometrelik zorlu kanyonu 8 saatte tamamladı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KARŞILARINDA, GÖRÜNCE, NE, YAPACAKLARINI, BİLEMEDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html