Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 09:18 Bu haber 2704 kez okundu
 
KORONA VİRÜS İLE İLGİLİ ASILSIZ PAYLAŞIM YAPAN ŞAHIS GÖZALTINDA
Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte sosyal medya üzerinden korona virüs konusunda asılsız paylaşımlar yaparak toplumda korku ve paniğe neden olan bir şahsın gözaltına alındığı belirtildi.
Yaşam Haberi
KORONA VİRÜS İLE İLGİLİ ASILSIZ PAYLAŞIM YAPAN ŞAHIS GÖZALTINDA

Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya üzerinden korona virüs paylaşımıyla ilgili olarak E.A., isimli şahsın cumhuriyet savcısının talimatı ile İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ‘halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdit’ suçlaması ile gözaltına alındığı kaydedildi.

 

Açıklamada bu tür asılsız paylaşımlara inanılmaması gerektiği vurgusunda da bulunularak şu ifadelere yer verildi: “Halkımız arasında endişe, korku ve paniğe yol açacak bu tür asılsız haber ve paylaşımlarla ilgili yasal işlemler devam edecektir. Yazılı ve görsel medya, basın mensuplarımız ve halkımızın Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere, resmi makamlarımızın yapmış oldukları paylaşımları dikkate almaları, yetkili makamlar haricinde yapılan halkı yanlış yönlendirici nitelikteki açıklama, iddia ve paylaşımlara itibar etmemeleri hususu kamuoyuna önemle duyurulur.”

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KORONA, VİRÜS, İLE, İLGİLİ, ASILSIZ, PAYLAŞIM, YAPAN, ŞAHIS, GÖZALTINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html