301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 09:45 Bu haber 3085 kez okundu
 
KURULDU AMA ÇALIŞMIYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından iki yıl önce kurulan Hava İzleme İstasyonunun çalışmadığı iddia edildi.
Yaşam Haberi
KURULDU AMA ÇALIŞMIYOR

Özellikle kış aylarında hava kirliliğinin ciddi boyutlara ulaştığı Çivril’de, Hava Kirliliği ile ilgili istasyonun çalışmaması tepki ile karşılandı.

 

Çivril’de yaşam kalitesini arttırma ve Hava Kirliliği ile mücadele amacıyla iki yıl önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çarşı mahallesine kurulan Hava İzleme İstasyonunun çalışmadığı iddia edildi. Denizli’de il merkezi dışında ilçe olarak ilk defa Çivril’e kurulan istasyonun verileri toplayan bilgisayarın yazılımı olmadığı için çalışmadığı belirtildi.

 

İstasyonun kurulduktan sonra verileri toplayan ve analiz eden bilgisayar yazılımının tamamlanmadığı için çalışmadığı bilgisine ulaşılırken hava kirliliği ile ilgili verilerin günlük alındığı ama analiz ve çözümleme yapılamadığı belirtildi.

 

İki yıl önce Çivril Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan talep ve öneri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kurulumu yapılan Hava Kirliliği İzleme İstasyonun bilgisayar yazılımlarının ne zaman tamamlanacağı ve istasyonun randımanlı olarak ne zaman çalışacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KURULDU, AMA, ÇALIŞMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html