301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 11:09 Bu haber 5353 kez okundu
 
LGS'DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇİVRİL’DEN ÇIKTI!
Çivril Nevişet Kameroğlu Ortaokulu ile Çivril 30 Ağustos Ortaokulundan iki öğrenci LGS de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı.
Eğitim Haberi
LGS'DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇİVRİL’DEN ÇIKTI!

Türkiye genelinde 1 Haziran’da yapılan Liseye Geçiş Sınavı(LGS)’de sonuçlar açıklandı. Nevşet Kameroğlu Ortaokulu öğrencisi Ayşe Özbay ile ve 30 Ağustos Ortaokulu öğrencisi Ergün Kesimci sınavda sorulan 90 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. Bu sonuçla Türkiye 1.cilerinden olan Ayşe Özbay ve Ergün Kesimci öğretmenlerinin ve Çivril’in göğsünü kabarttı.

 

LGS’ de Türkiye birincileri arasında girmesinden mutlu olduklarını belirten Nevişet Kameroğlu Okul Müdürü Hayati Çalım; Öğrencimiz Ayşe Özbay’ın başarılı olacağını biliyorduk. Sonuçlar açıklandığında öğrencimizin LGS’ de Türkiye birincilerinden olmasından dolayı İlçemiz Çivril adına mutlu ve gururluyuz. Öğrencimiz Ayşe Özbay’ı kutlarken, emeği geçen öğretmenlerimize, idarecilerimize ve ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Mehmet Özcan ise internet üzerinden yaptığı paylaşımında; “LGS DE TÜRKİYE 1.LERİ ÇİVRİLDEN 2019 LGS sınavında soruların tamamını doğru yaparak Türkiye birincisi olan Nevişet Kameroğlu Ortaokulu öğrencimiz Ayşe Özbay ve 30 Ağustos Ortaokulu öğrencimiz Ergün Kesimci’yi şahsım ve Çivril Milli Eğitim Camiası adına tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize okul yöneticilerimize ve değerli ailelerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize sonraki öğretim hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: LGS'DE, TÜRKİYE, BİRİNCİSİ, ÇİVRİL’DEN, ÇIKTI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html