Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 20:41 Bu haber 2886 kez okundu
 
MANTICIDA ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFI KAMUOYU İLE PAYLAŞTI
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendiği basın toplantısında geçen hafta gündeme getirdiği Çivril Belediyesine kesilen yemek faturası hakkında yeni belgelerle gazetecilerin karşısına geçti.
Gündem Haberi
MANTICIDA ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFI KAMUOYU İLE PAYLAŞTI

AKP'li Çivril Belediyesi’nin kendi milletvekillerine Ankara’da yemek yedirdiği ve bu faturayı belediyeye ödettirdiğini bir basın toplantısıyla duyuran CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a, AK Partili Şahin Tin’den tepki gelmişti.

 

Sancar’ın basınla paylaştığı faturalara konu yemeklere katılmadığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “Ben o tarihlerde bahse konu yemeklere katılmadım. O faturaların üzerine benim adımı yazanlardan bunun hesabını soracağım. Adımı o faturalara kim yazmışsa ve bu sahtekârlığın doğruluğunu araştırmadan kamuoyuyla kim paylaşmışsa onlarla adalet önünde hesaplaşacağım. O dönem kurumların başında olan yetkilileri de gerçekleri açıklamaya davet ediyorum” demişti.

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in açıklamasından sonra Ankara’da yendiği iddia edilen yeni belgelerle basın mensuplarına çıkan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar “durmadım çalıştım yemeği kimlerin yediğini de buldum” dedi.

 

Sancar açıklamasında “ hiç kimsenin kimseye iftira atmak gibi bir niyeti yok. Ama ben bir milletvekili olarak bir faturada, Ankara’da kesilmiş bir faturada Milletvekillerinin ismi yazan bir yemek faturası olduğunda bunun bir haber olacağını o kardeşlerimizin bilmesi gerekir. Bu faturalar Ak partili belediyelerin kasasında duran faturalardır. AK partiden bu güne kadar ses çıkmadığı gibi unutulsun diye bekliyorlar ama ben unutulmasın diye çalıştım durmadım bu Kayseri Mantıcısının nerde olduğunu buldum, bu yemeğin kimlerle yendiğini de buldum. O arkadaşlarımız da paylaşmış. Kuvvetle muhtemel o vekillerimizin adı buraya yazılmış kendileri yok. Bu yemek Ankara’da yenmiş Belediye başkanının partili midir, belediye çalışanı mıdır, arkadaşı mıdır, eşi midir, dostu mudur bilmiyorum bir gurubun yediği yemek. Verilen adresle kesilen fatura aynı yerde aynı günde. Bizim amacımız kimseyi lekelemek kimseyi iftira ile karalamak değil. Bizim amacımız doğruyu bulmak. Bu faturalar var mı var.” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MANTICIDA, ÇEKİLMİŞ, FOTOĞRAFI, KAMUOYU, İLE, PAYLAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html