301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 20:05 Bu haber 1727 kez okundu
 
MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
Çivril Belediyesi Barış Pınarı Harekâtına destek vermek amacıyla olağanüstü gündemle toplandı.
Gündem Haberi
MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Çivril Belediye Meclisi, Başkan Niyazi Vural başkanlığında olağanüstü toplanarak Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.

 

Mecliste grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili tüm üyelerin destek verdiği açıklama öncesi konuşan Başkan Niyazi Vural, tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Barış Pınarı Harekatın’ın Türkiye için önemine vurgu yapan başkan Vural, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen, bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır” dedi. Konuşmasında Barış Pınarı Harekatı'nın terör koridorunu yok etmek için başlatıldığına dikkat çeken Başkan Niyazi Vural  “Barış Pınarı Harekatı Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etme amacını taşıyan bir operasyon. Bu operasyon bölgeye, barış ve huzurun egemen olmasını sağlayacaktır. Operasyonda görev alan Mehmetçiğin başarılı olacağına sonsuz güven duyuyoruz. Rabbim, Mehmetçiğimizi muzaffer kılsın. Allah, kahraman askerlerimizi korusun, sağ salim ailelerine kavuştursun. Şanlı ordumuzun kahraman evlatları için 80 milyon tek yürek olduk. Vatan uğruna canları pahasına bölgede bulunan her Mehmetçiğimize şükranlarımı iletiyorum” dedi.

 

Başkan Vural’ın konuşmasının ardından mecliste grubu bulunan partilerin sözcüleri de birer konuşma yaparak harekâta destek olduklarını açıkladılar. Hazırlanan açıklamanın meclis üyeleri tarafından imzalanması ardından açıklama okundu.

 

Barış Pınarı Harekatının desteklenmesi için Çivril Belediye Meclisinin 16/10/2019 tarihinde yapılan 1. olağanüstü toplantısı Huzur hakkı ücretinin Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlanmasına mevcudun oy birliği ile karar verildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MECLİS, OLAĞANÜSTÜ, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html