Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 23:25 Bu haber 1435 kez okundu
 
MECLİSİN GÜNDEMİ İLAÇLAMA
Çivril Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıya meclis üyelerinin sinekle mücadele ilaçlaması damga vurdu.
Gündem Haberi
MECLİSİN GÜNDEMİ İLAÇLAMA

Çivril Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplam 5 gündem maddesinin görüşüldüğü meclise Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlık etti. Meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden Millet ittifakı meclis üyelerinin uçkun mücadelesi ile ilgili olarak gündem dışı konuşmaları tartışmalara neden oldu.

 

Çivril Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında CHP grup başkan vekili Adem Güllü ile Meclis başkanı Niyazi Vural arasında yaşanan ilaçlama tartışması gündeme oturdu. Uçkunlar ile mücadelede kullanılan ilaçların insan sağlığına etkilerini ve ilaçlama saatlerinin düzenlenmesini isteyen CHP grup başkan vekili Adem Göllü’ye Meclis başkanı Niyazi Vural  “ilaçlamayı mümkün olduğunca arı ve diğer canlılara zarar vermeden yapmak için akşam saatlerinde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Vatandaşların ilaçlama aracını görmediği zamanda ilaçlama yapılmadığını düşündüklerini belirten başkan Vural  “ilaçlama kademeli yapılması gereken bir iş. Gittiğimiz, ziyaret ettiğimiz mahallelerde şöyle bir sıkıntı ile karşılaşıyoruz. İlaçlamayı gece yaptığımız zaman insanlar ilaçlama aracını görmedikleri için neden ilaçlama yapılmıyor, biz kahvede oturuyoruz bir kere ilaçlama aracı geçmedi diyor. Gündüz ya da öğleden sonra yaparsak bu seferde ilaç insan sağlığına zararlı öksürüyoruz diyorlar burada denge sağlamakta biraz sorun yaşıyoruz. Am biz konuda arkadaşlarımızı uyaralım. İnsanların olduğu yerde gerekirse kapatsınlar. Ancak şu konuda sıkıntı yok ilaçlar kesinlikle insan sağlığına zararlı değildir” dedi.

 

Niyazi Vural’ın açıklamasından sonra söz alan İYİ Parti Meclis üyesi Koray Eren “ilaçlamada kullanılan ilaçlar zehir mi ilaç mı önce bunu açıklayalım onlar zehirse insan sağlığına mutlaka zararı vardır” dedi. Koray Eren’in konuşmasından sonra söz alan Ak Parti meclis üyesi Ahmet Akkoyun kullanılan ilaçların bir organizmayı yok etmek için kullanılan ilaçlar olduğunu belirterek “bunlar ilaç olarak ifade edilir ama bunların hepsi zehir. Ama bunlar sivrisinekte karasinekte kullanılan zehir. Kullanılmaz diye bir şey yok. Kullanılan ilaçlar evlerde kullandığımız ilaçlarla aynı” dedi. Tartışma İYİ Partili Koray Eren “başkanım sizin facebook sayfanızdan yapılan duyuruda insan sağlığına hiçbir zararı yoktur denildi ancak kullanılan ilaç değil zehirdir. Sinekte canlıdır insanda. Onun için insan sağılığına hiçbir zararı yoktur diyemeyiz” dedi.

 

Tartışmanın uzaması üzerine meclis başkanı Niyazi Vural ilaçlama sorumlusu Veteriner ile Temizlik İşleri müdürünü meclise davet ederek meclis üyelerini bilgilendirmelerini istedi.

 

Tartışma meclis üyelerinin karşılıklı konuşmaları ile yaklaşık yarım saat sürdü.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MECLİSİN, GÜNDEMİ, İLAÇLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html