Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 22:33 Bu haber 1328 kez okundu
 
MENDERES YOK OLMASIN
Denizli bölgesinde Doğa ve Ekoloji mücadelesi için gönüllü birliktelik halinde bir araya gelen kişi ve kurumların oluşturduğu Büyük Menderes İnisiyatifi “Fotoğraflarla Büyük Menderes” başlıklı bir sergi düzenlemek üzere hazırlıklarına devam ediyor. İnisiyatif, ilk sergisinin temasını “Büyük Menderes Yok Olmasın!” olarak belirledi.
Yaşam Haberi
MENDERES YOK OLMASIN

İnisiyatif, yaptıkları etkinliklerle; geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan nehrin geçmişini, bugününü, bu yüzyılda insanlık için ne ifade ettiğini ve hayatınızda nasıl yer ettiğini yeniden hatırlatmayı amaçlıyor.

 

Bölge ve Türkiye için sembol niteliğinde olan Büyük Menderes Nehri’nin kirliliği ile neleri kaybettiğini gözler önüne sermek ve kirliliğe dikkat çekmek için doğa gönüllüleri olarak tüm yöre halkını Büyük Menderes Nehri’ne sahip çıkmaya davet eden inisiyatif “Büyük Menderes Yok Olmasın!’’ teması ile bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının katılabileceği yarışmaya son başvuru tarihi 20 Nisan 2019. Başvurular buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com adresine yapılabilecek. Yarışmaya katılan fotoğraflardan oluşacak sergi Turan Bahadır Sanat Galerisi ve Müzesi’nde 26 Nisan’da açılacak ve bir hafta Denizlilerle buluşacak.

 

FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM KOŞULLARI:

 

“Fotoğraflarla Büyük Menderes”

Fotoğraf Sergisi

 1. Tema:

“Büyük Menderes Yok Olmasın”

 1. Amaç:

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan nehrin geçmişini, bugününü, bu yüzyılda insanlık için ne ifade ettiğini ve hayatınızda nasıl yer ettiğini sergilemek istediğimiz “Büyük Menderes Nehri”ni konu alan bir farkındalık çalışmasıdır.

 1. Katılım Şartları:
 1. Sergiye amatör ya da profesyonel tüm fotoğraf sanatçıları katılabilir.
 2. Sergiye katılacak dijital fotoğraflar JPG/JPEG formatında, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı en az 2400 piksel olarak kaydedilmelidir.
 3. Sergi başvurusu için fotoğraflar buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com adresine gönderilecektir.
 4. Sanatçılar sergiye birden fazla fotoğraf ile başvurabilirler. Sergilenmek üzere gönderilen fotoğraf sayısının 60’tan fazla olması durumunda hangi fotoğrafların sergileneceğine “Büyük Menderes İnisiyatifi Denizli Bileşeni” üyelerinden oluşan kurul karar verecektir.
 5. Gönderilen fotoğrafların “Nerede çekildiği” ve sanatçının “Adı ve Soyadı” elektronik postada belirtilmelidir.
 6. Sergiye son başvuru tarihi 20 Nisan 2019’dur.
 7. Fotoğraflar, açılış tarihinden itibaren altı gün boyunca sergilenecektir.

 

 1. Başvuru için Gerekenler:

Büyük Menderes’in doğası, kirliliği, sağladıkları, yaşam ortakları vb. ile ilgili beğendiğiniz ve sergilemek istediğiniz fotoğrafı/fotoğrafları açıklamasıyla göndermeniz yeterlidir. Katılım ücretsizdir.

 1. İletişim Adresi:

buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com

 1. Sergi Salonu:

Turan Bahadır Sanat Galerisi ve Müzesi

Denizli Büyükşehir Belediye Binası altı Delikliçınar/DENİZLİ

 

Açılış: 26 Nisan 2019

Saat: 18.00

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MENDERES, YOK, OLMASIN,
Yorumlar
class="clear">
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html