301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 18:37 Bu haber 1241 kez okundu
 
MİLLİ İRADEYE KET VURMAK İSTEYENLERE TAVİZ YOK
Ak Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu 27 Nisan muhtırasının yıldönümünde bir açıklama yayınlayarak “Ak Parti İktidarları Demokrasi dışı hiçbir yola izin vermeyecektir” dedi.
Gündem Haberi
MİLLİ İRADEYE KET VURMAK İSTEYENLERE TAVİZ YOK

Dr. Sema Ramazanoğlu açıklamasında; “27 Nisan 2007 tarihinde bir gece yarısı siyaset literatürümüze e-muhtıra olarak geçen açıklamayla ortaya konan irade, vesayetin devamını ve her dönemde olduğu gibi demokrasiye ve seçilmişlere balans ayarı çekmeyi arzuluyordu.

 

Ancak bunun karşısında sandıkta tecelli eden milli iradeye dayanan hükümetimiz, bu çabalara asla geçit vermemiş ve duruşuyla Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

 

Sonraki süreçte kapatma davasıyla, Gezi olaylarıyla, 17-25 Aralık operasyonlarıyla ve son olarak 15 Temmuz darbe girişimiyle vesayet odakları milli iradeye ket vurmak istese de AK Parti iktidarları, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu girişimlere asla taviz vermemiştir.

 

Bundan sonra da "Hâkimiyet milletindir." şuuruna sahip AK Parti iktidarları, demokrasi dışına çıkarak bu ülkeye yön vermek isteyenlere tıpkı 27 Nisan'da olduğu gibi asla müsamaha göstermeyecektir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MİLLİ, İRADEYE, KET, VURMAK, İSTEYENLERE, TAVİZ, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html