301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 11:53 Bu haber 1689 kez okundu
 
MİNDERDEN TARLAYA
Denizli’de ilk defa kurulan Kız Güreş Takımı sporcuları antrenmanlara gidemeyince tarla işlerinde çalışmaya başladı.
Yaşam Haberi
MİNDERDEN TARLAYA

Çivril’de kurulan Denizli’nin İlk Kız Güreş Takımı sporcuları Raziye Çakır ve Döne Özçelik antrenmanlara gidemeyince tarlada tütün çapası yapmaya ve haşhaş kırmaya başladı.

 

Çivril Belediyesi tarafından 2017 yılında kurulan Güreş takımına seçilen ve Denizli’de ilk kez kurulan Kız Güreş Takımına seçilerek lisanslı sporcu olan Döne Özçelik ev Raziye Çakır, Çivril Belediyesinin Özdemirci mahallesine gönderdiği servisi kaldırması ile antrenmanlara gidemedi. Güreş antrenmanlarına gidemeyen genç sporcular tarlada haşhaş kırmaya ve tütün çapasına giderek ailelerine destek olmaya başladı.

 

2017 yılında Çivril Belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğü tarafından başlatılan yetenek taramasında Milli Takım Antrenörleri tarafından keşfedilerek güreş sporuna başlatılan Özdemirci mahallesinden 29 çocuk belediyenin servis olanağını kaldırması ile ortada kaldı. Yetenek taramasında keşfedilerek lisans çıkartılan ve güreş müsabakalarına katılarak 46 kiloda Denizli birincisi olan Emirhan Göçer iki aydır antrenmanlara gidemediğini belirterek imkan verilmesi halinde güreş sporunda başarılı olmak istediğini belirtti.

 

Mahallede eğitim gören ve yaşayan 29 çocuğun haftada iki gün Çivril’de bulunan kapalı spor salonuna antrenmana gittiğini belirten veliler belediyenin mahalleye gönderdiği servisi kaldırması ile çocukların antrenmanlara katılamadığını belirterek çocuklarına imkan verilmesini istediler. Aileler çocuklarının Denizli Büyükşehir Belediyesi ya da Kaymakamlık tarafından Çivril Kapalı Spor salonunda yapılan antrenmanlara götürülmesini istedi.  

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MİNDERDEN, TARLAYA,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html