301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 18:31 Bu haber 3007 kez okundu
 
MUTLU VE GÜLER YÜZLÜ BİR ÇİVRİL İÇİN
CHP eski İlçe başkanı Ömer Köseoğlu 2019 Yerel seçimlerinde Çivril belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı. İlçe binasında düzenlediği toplantıda adaylığını açıklayan Ömer Köseoğlu “belediye başkanı vizyonlu olmalı, Ufku geniş ve geleceği görebilmelidir” dedi.
Siyaset Haberi
MUTLU VE GÜLER YÜZLÜ BİR ÇİVRİL İÇİN

CHP İlçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığı açıklayan Ömer Köseoğlu Basın toplantısına “Ömer Köseoğlu neden Çivril belediye başkanlığına aday oluyor?” sorusunu sorarak başladı.

Açıklamasında, aday olma sebebini ise “Bunun en temel nedeni ekonomik ve sosyal açıdan mutlu ve güler yüzlü Çivril’in ve Çivrillilerin hayalini kurmam. Doğup büyüdüğüm memleketimi daha yaşanabilir bir kent haline getirebilme isteği. Bu amaçla Çivril belediye başkanlığına adayım” diyerek cevapladı.

 

Ben Yaptım Oldu Demekle İdarecilik Olmaz

 

Açıklamasında Beleidye Başkanı Gürcan Güven’e eleştirilerde de bulunan Ömer Köseoğlu “Belediyecilik ben yaptım oldu demekle olmaz, Planlama, ve Denetleme çok önemli” dedi.

Köseoğlu açıklamasında “Çivril’i toplumcu belediyecilik anlayışıyla yönetmek, bu anlayış çerçevesinde insanlarımızı ekonomik olarak güçlendirmek, sosyal açıdan mutlu etmek istiyorum. Bu noktada başarılı olabilmek için de belediyeyi yönetirken ‘’Düşündüm, yaptım, oldu.’’ anlayışında değil vatandaşlarımızı çeşitli şekillerde yönetime dahil ederek katılımcı bir anlayışı benimsemek istiyorum.

 

Öte yandan belediyecilik de planlamayı, denetlene bilirliği ve disiplini çok önemsiyorum. Geçtiğimiz 4.5 yılda belediyede yaşananlar bu düşüncemin ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Yapılan işler denetlenmediği zaman ortaya garip ve hayret verici durumlar çıkıyor. Bugün Cumhuriyet ve Hükümet Caddesi’nde yol ve kaldırım düzenlemesi yeni yapılmışken 15 dakika yağmur yağdığında yağmur suları küçük göletler halini alıyorsa denetlemenin, yaptığınız işe özen göstermemenin sonucudur.

 

Planlamaya önem vermezseniz Atatürk Caddesi’nde 500 metrelik yolu 3 ayda 2 defa kazmak zorunda kalırsınız ve Çivril’in insanlarını 500 metrelik yol için 3 ay boyunca çamur içinde yürütür, pazarcı esnafını çizmeyle Çivril’e gelmek durumunda bırakırsınız.

 

Disiplin olmayan yerde mutsuzluk ve çalma olur

 

Belediyede disiplin olmazsa esnafın verdiği reklam vergisiyle deposu dolan belediyenin hizmet aracı kişisel işlerde kullanılır, çeşitli şekillerde Çivrilliye hizmet olarak dönmesi gereken belediyeye bağlı işletmelerin karları, kötü niyetli bazı belediye personelinin/yakınlarının cebine iner, Ayşe Teyze’nin verdiği bina vergisi ‘’Misafir ağırlıyoruz’’ diyerek çarçur edilir. Denetlenmeyen ve disiplinsiz belediye yönetimi her defasında Çivril’in ve Çivrillinin mutluluğundan çalar.

 

Belediye Başkanının Vizyonu Olmalı

 

Bir belediye başkanı kuşkusuz vizyonlu olmalı, yapacağı işleri iyi analiz edip gerçekleştirmeli. Aksi takdirde 2 milyon liraya pazaryerine çatı yapar, ne esnafa kayda değer bir fayda, ne Çivrilli halka yeni bir olanak, ne de Çivril’in çehresine yeni bir katkı sağlamış olur.

 

Pazaryerinin bulunduğu alanı aynı zamanda bir sosyal merkez, rekreasyon alanı olarak tasarlayıp ortaya çıkarırsanız ve bu sosyal alanın altına da bir otopark yaparsanız, işte o zaman ortaya vizyon sahibi bir proje çıkarmış olur ve Çivrilli de ortaya çıkan bu hizmetten maksimum seviyede faydalanmış olur. Aksi takdirde belediye başkanı ve yönetimi 2 milyona yapılan çatıya bakar ve  ‘’Ne güzel hizmet yaptık’’ diye garip bir şekilde övünür.

 

Çivril’i toplumcu belediyecilik anlayışıyla yönetmek ve bu bağlamda Çivrilli çiftçimizin gelirini nasıl yükseltebiliriz, Çivrilli ev kadınlarına hangi olanakları sağlayıp onları hem sosyal hem ekonomik olarak güçlendirebiliriz, Çivril’i nasıl daha estetik ve yeşil bir kent haline getirebiliriz, Çivrilli gençleri nasıl daha fazla mutlu edebiliriz kaygısıyla hizmet için aday oluyorum. Tabi bu ciddi ve yoğun bir çalışma gerekliliğini doğuruyor. Bunun da farkında olarak çalışmalarımıza çok önceden başladık ve daha yaşanabilir bir Çivril bazı projeler üzerinde çalıştık. Bugün üzerinde çalıştığımız projelerin bir kısmı kesinleşmişken, bir kısmı üzerinde çalışmaya, kafa yormaya devam ediyoruz” dedi.

 

Ömer Köseoğlu’nun adaylığını açıkladığı toplantıya Belediye eski Başkanı Hakkı Aslan, CHP Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri ile yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MUTLU, VE, GÜLER, YÜZLÜ, BİR, ÇİVRİL, İÇİN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html