301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 09:34 Bu haber 7028 kez okundu
 
PARA YOK DEDİ VAZGEÇTİ
Çivrilli şehit adına açılacak kütüphane için, Çivril Belediyesinin, söz verdiği dolapları yapmadığı iddia edildi.
Gündem Haberi
PARA YOK DEDİ VAZGEÇTİ

Görev arkadaşları tarafından Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesinde yaptırılan kütüphane için Çivril Belediyesi tarafından yapılacak olan dolapların ‘maddi sıkıntı’ gerekçesi ile yapılmadığı iddia edildi.

 

Devre ve görev arkadaşlarının aralarında topladığı 20 bin lira ile kütüphanenin tadilat yapılıp, gereçleri alınırken, kitapların konulacağı dolapların Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven tarafından yapılma sözü verildiği belirtildi.

 

Çivril’e arkadaşları adına bir kütüphane yapmak için çalışma başlatan ve projeyi Genel seçimlerden önce Çivril Belediye başkanı Gürcan Güven’e ileten şehidin asker arkadaşları, başkandan kitap dolaplarının yapılması sözü aldı. Çalışmalarına başlayan şehit Astsubay Hilmi Öz’ün devre arkadaşları, Fen Lisesinde, aralarında topladıkları 20 bin lira ile bir kütüphane oluşturdular. Çalışmaların tamamlanması ile Çivril Belediye başkanını arayarak dolapların ne zaman geleceğini soran şehidin arkadaşları “Acil yapamayız. Maddi sıkıntı var. Acil istiyorlarsa kendileri yaptırsınlar” cevabı aldılar.

 

Aldıkları cevap ile hüsrana uğrayan şehit Hilmi Öz’ün arkadaşları “Biz arkadaşımızın memleketinde hayırlı bir şeyler yapmak, onun adını yaşatmak istedik. Genel seçimlerden önce fikrimizi başkana açtık. Hemen marangozları çağırdı. Ne gerekiyorsa yapın dedi. Seçim bitti biz aramızda topladığımız para ile okul idaresinin direktifleri doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Kütüphaneyi tamamladık. Sıra Belediyenin yapacağı dolaplara gelince önce telefonlarımıza cevap verilmedi en sonunda da tabiri caizse ne haliniz varsa görün denildi. Bize baştan yapamayız deselerdi biz üç ay daha kendi aramızda para toplar o dolapları yaptırırdık. Belediye yapacak diye dolapları düşünmedik. Belediye başkanının sözüne inandık ama yanılmışız” dediler.

 

Kütüphaneyi okulların açıldığı döneme yetiştirmeye çalıştıklarını ama kendileri dışında gelişen bazı olaylar yüzünden birkaç hafta gecikmeli açacaklarını belirten askerler “Ekim ayının ikinci haftasına kütüphane öğrencilerin hizmetine açılır. İnşallah güzelde bir açılış yapacağız ama Belediye başkanı ve belediyeden hiç kimsenin açılışa gelmesini istemiyoruz” dediler.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: PARA, YOK, DEDİ, VAZGEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html