Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 14:23 Bu haber 1139 kez okundu
 
PAZARYERİ DİP KÖŞE TEMİZLENİYOR
Çivril Belediyesi yarın kurulacak ilçe pazarı öncesi Pazar yerini dezenfekte ediyor.
Yaşam Haberi
PAZARYERİ DİP KÖŞE TEMİZLENİYOR

Pazaryeri temizliği ve ilaçlaması ile ilgili açıklama yapan Başkan Vural; "Perşembe günü pazar yerimiz açık olacak. Vatandaşlarımız mümkün mertebe hızlı bir şekilde alışverişlerini tamamlaması, yakın temasta sohbet etmekten kaçınması daha iyi olacaktır." dedi.

 

Korona virüs mücadelesi kapsamında dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam eden ve kamusal alanların ilaçlamalarını sürdüren Çivril Belediyesi Veterinerlik ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Perşembe gün kurulacak olan Pazar öncesi pazaryerinde ilaçlama çalışması yapıyor. Sebze pazarı ile peynir pazarı ilaçlı losyonlarla temizlenirken kıyafet pazarının olduğu alanların da akşam saatlerinde dezenfekte edileceği belirtildi.

 

Çalışmalar ve pazaryeri temizliği ile ilgili olarak bilgi veren Başkan Niyazi Vural “"Millet olarak gerekli tedbirleri alıp, kurallara uyduğumuz takdirde bu olayı en hafif şeklinde atlatacağımıza inanıyorum.  Yapmamız gereken en önemli şey bize bir şey olmaz, bize bulaşmaz düşüncesinden sıyrılıp gerekli önlemleri hep birlikte almaktır. Birimiz yapıp diğerimiz yapmazsa olmaz o yüzden bir süreliğine gerekli disiplin içinde olmamız gerekiyor. Allah ülkemizi korusun tek temennimiz en hafif şekilde bu günleri atlatmaktır. Bu kapsamda çalışmalarımız ara vermeden devam ediyor. Pazaryerimizi açacağız. Vatandaşlarımız mümkün mertebe hızlı bir şekilde alışverişlerini tamamlaması, yakın temasta sohbet etmekten kaçınması daha iyi olacaktır " dedi.

 

Çalışmalar kapsamında diğer mahalle pazarlarında da gerekli çalışmamaların yapılacağı belirtildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: PAZARYERİ, DİP, KÖŞE, TEMİZLENİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html