Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 18:58 Bu haber 3794 kez okundu
 
PERSONEL ANKARA'DA YEDİĞİ YEMEĞİ BELEDİYEYE ÖDETTİ
Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Ankara'da katıldıkları yemekte belediyenin ödediği faturaya AK Parti Denizli milletvekillerinin isimlerini yazdıkları ileri sürülen personel hakkında inceleme başlatıldığını bildirdi.
Gündem Haberi
PERSONEL ANKARA'DA YEDİĞİ YEMEĞİ BELEDİYEYE ÖDETTİ

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, CHP'li vekillin ortaya attığı 'milletvekillerinin Ankara'da yediği yemeğin faturası Çivril Belediyesi'ne kesilip ödettirildi' açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını, yemeği milletvekillerinin değil Ankara'ya giden belediye personelinin yediğini ve faturayı da yine personelin kendisinin yazdığını belirtti.

 

Başkan Vural, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nden düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Haşim Teoman Sancar'ın gündeme getirdiği yemek faturası iddialarına yanıt verdi. Sancar, önceki hafta düzenlediği basın toplantısında AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin'in, Ankara'da yedikleri 900 ve 215 TL'lik yemeklerin faturasını Çivril Belediyesi'ne kestirdikleri yönünde iddialarda bulunmuş ve söz konusu faturaların fotokopilerini basın mensuplarına dağıtmıştı.

 

Başkan Vural ise bugün bir basın toplantısı gerçekleştirerek, iddiaların asılsız olduğunu savundu. Başkan Vural, faturaların var olduğunu ancak o yemekleri AK Parti milletvekillerinin değil, Çivril Belediye personelinin yediğini savundu. Başkan Vural, fatura üzerinde oynama yapıldığını ve kesilen fatura nüshasının, dip koçanı arasında fark olduğunu kaydederek, aynı fatura örneklerini karşılaştırdıklarında ise iddia edildiği gibi dip koçanda AK Partili milletvekillerinin isimlerinin yazılı olmadığını fotokopi örnekleri ile gösterdi.

 

Başkan Vural'dan belediye personelinin fatura üzerinde oynama yapıldığı iddiası!

 

Başkan Vural, Çivril Belediyesi olarak Denizli milletvekillerinin Ankara'da yemek ikram etmediklerini belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

"Faturaların dip koçanının açıklama kısmında her hangi bir yazı yok. Bu faturadaki yemeğin Çivril Belediye personeli tarafından yenildiği aynı zamanda harcama yetkilisi arkadaşında bu faturadaki yazıların kendisi tarafından yazıldığını beyan etti. Biz bu konuda bir inceleme başlattık. Sonuçlarını önümüzdeki günlerde kamuoyu paylaşacağız. Harcama yetkilisi memur arkadaş hangi düşünce ile böyle bir şey yazdı bunun sonuçlarını açıklayacağız. Faturanın aslında belediyemize sunulan nüshasında olduğu gibi milletvekillerimizin ismi yok. Bütün milletvekillerimiz ile görüştük onlarda kendilerine yemek ikramı yapılmadığını söyledi. Önceki dönem ki Belediye Başkanı Gürcan Güven'de bir açıklama yaparak böyle bir yemek düzenlenmediğini ve faturaların sehven düzenlendiğini belirtti. Harcama yetkilisi arkadaşta milletvekillerinin böyle bir yemek yemediklerini belirti. CHP Milletvekili Sancar keşke bize sorsaydı, telefonla ulaşsaydı, önce inceleme ile ortaya çıkarabilecekken, bunları araştırmadan milletvekillerimizin isimlerini görünce böyle bir iddiada bulunmuş"

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: PERSONEL, ANKARA'DA, YEDİĞİ, YEMEĞİ, BELEDİYEYE, ÖDETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html