Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 12:35 Bu haber 2024 kez okundu
 
PROTOKOLÜN KEYFİNİ BEKLEDİLER
Program bitmesine rağmen salondan çıkamayınca tepki gösterdiler.
Eğitim Haberi
PROTOKOLÜN KEYFİNİ BEKLEDİLER

Çivril’de 12 Mart Programına katılan öğrenciler protokol çıkmadığı için salonda bekletilince duruma tepki gösterdi. Kaymakam ve Belediye başkanını merdivenlerde bekleyen öğrencilerle öğretmenler, Kaymakam ve Belediye başkanı salondan çıktıktan sonra salondan çıkabildi.

 

12 Mart İstiklal Marşının kabulü ile ilgili olarak düzenlenen programa öğrenci ve idarecilerin tepkisi damga vurdu. Program bitmesine rağmen Kaymakam ve Belediye başkanı salonu terk etmediği gerekçesi ile salonda bekletilen öğrenciler duruma tepki gösterdi. Zorla bekletilmelerine kızan öğrenciler “program bitti hala neyi bekliyoruz. Biz çıkalım okulumuza gidelim isteyen istediği kadar otursun” dediler. Okul idarecilerinden bazıları da öğrencilerin bekletilmesine “program bitti hala neyi bekletiyorlar derslerimiz var sınav süreci başladı” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Şevkiye Özel Konferans salonunda yapılan program sonunda Kaymakam ve Belediye başkanı bir süre yerinden kalkmamış bu esnada diğer okullardan programı izlemek için getirilen öğrenciler salonu boşaltmak istemiş ancak salondaki bazı öğretmenler tarafından kaymakam ve belediye başkanı çıkmadığı için kapı önünde bekletilmişlerdi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: PROTOKOLÜN, KEYFİNİ, BEKLEDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html