Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 20:16 Bu haber 3438 kez okundu
 
ROMANYA’DA GÜMÜŞ ÇİVRİL’DE ALTIN
Milli sporcular başkan ve Çivrilliler tarafından coşkuyla karşılandı.
Spor Haberi
ROMANYA’DA GÜMÜŞ ÇİVRİL’DE ALTIN

Dünya bilek Güreşi şampiyonasında, kategorisinde dünya ikincisi olan Çivrilli sporcu Sefa Yıldırım Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural tarafından ödüllendirildi.

 

Romanya'nın Köstence şehrinde düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında dereceye giren mili güreşçiler Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural tarafından ağırlandı.

 

Romanya'nın Köstence şehrinde düzenlenen 41. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası müsabakasında Kazak rakibine son saniyelerde yenilerek Dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Sefa Yıldırım memleketi Çivril’e geldi. Dünya ikincisi olan Sefa Yıldırım Çivril Belediyesi önünde Belediye başkanı Niyazi Vural, İlçe Milli Eğitim müdürü ve çok sayıda Çivrilli tarafından karşılandı.

 

Sefa Yıldırım ve hocasına çiçek veren başkan Niyazi Vural daha sonra Sefa Yıldırım ve ailesini makamında ağırladı. Makamında Sefa Yıldırım’ı başarısından dolayı tebrik eden başkan Niyazi Vural başarılı sporcuyu altın ile ödüllendirdi. Sefa Yıldırım’ın ailesine de destek ve sabırlarından dolayı teşekkür eden Vural yaptığı konuşmada "54 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonası bilek güreşi müsabakalarında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek şanlı bayrağımızı göndere çeken ve İstiklal marşımızı okutarak bizleri onurlandıran sporcu ve çalıştırıcılarına teşekkür ediyorum. Ailelerine de verdikleri destek ve gösterdikleri sabır için ayrıca teşekkür ediyorum. Çivril Belediyesi olarak tüm branşlarda mücadele eden sporcu kardeşlerimizin aynı başarıları göstermeleri için her zaman destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ROMANYA’DA, GÜMÜŞ, ÇİVRİL’DE, ALTIN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html