Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 00:18 Bu haber 1524 kez okundu
 
SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZTÜRK DİŞ HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Çivril’de Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Yönetimi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 112 Acil Sağlık İstasyonu Sorumlularıyla bir araya gelerek ilçede yürütülen sağlık hizmetlerini 2017-2018 karşılaştırmalı olarak değerlendirdi ve 2019 yılında yapılması planlanan sağlık yatırımlarını istişare etti.
Sağlık Haberi
SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZTÜRK DİŞ HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Ziyarette sırasıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hastane Yönetimi ve Acil Sağlık İstasyonu sorumlularının sunumlarıyla birlikte ilçede yürütülen sağlık hizmetleri masaya yatırılarak 2017-2018 yılları karşılaştırmalı olarak ele alındı. Hastanede 2018 yılında hizmete açılan 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi,  Bilgisayarlı Tomografi, Mamografi, Kemik Dansitometri cihazlarının kazandırılması ile hizmet kalitesinin artmasına değinildi. Yine Aile Hekimleri tarafından yürütülen çalışmalar ve ilçede bulunan Sağlık evlerinin son durumları ve yapılacak bakım onarım çalışmaları görüşüldü. Ayrıca Çivril’de sağlık evlerinde görevli ebe ve hemşirelerin yürüttükleri çalışmalar üzerinde planlamalar yapıldı.

 

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Kasım 2018 tarihindeki ön inceleme ve değerlendirmenin ardından Anne Dostu Hastane tescili almaya hak kazanan Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi’nin Anne Dostu Hastane Belgesi Sağlık Bakanlığı tarafından gönderildi.  Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de Çivril ziyareti sırasında Anne Dostu Hastane Belgesini Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ebru Aydınlık’a vererek; “Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığımız tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetlerine ulaşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Dostu Hastane kriterlerini yerine getirerek bu belgeyi almaya hak kazandı.  Bu başarıda emeği geçen hastane yönetimimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Diyaliz ve Diş ek hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunarak Hastane Yönetiminden inşaatın son durumu hakkında bilgi aldı.

 

Çivril ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’e Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan ve Başkan Yardımcıları eşlik etti.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: SAĞLIK, MÜDÜRÜ, ÖZTÜRK, DİŞ, HASTANESİNDE, İNCELEMELERDE, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html