Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 20:07 Bu haber 2366 kez okundu
 
SENFONİ ORKESTRASINDAN KÖYDE KONSER
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu Çivril’de üç okulda konser verdi.
Sanat Haberi
SENFONİ ORKESTRASINDAN KÖYDE KONSER

İzmir Senfoni Orkestrası,  Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu.  "Onlar bize gelemiyorsa,  biz onlara gideriz"  sloganıyla Çivril’deki okulları ziyaret etti. Orkestra Gürpınar Mahallesi Atatürk Ortaokulu,  Kılıçaslan Anadolu Lisesi ve Çivril Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerle buluştu. Kemanda Banu Yenilmez ve Gündüz Öğüt, viyolada Hande Taban, viyolonselde ise Başak Yalçın’ın yer aldığı orkestranın ilk programı Gürpınar mahallesi Atatürk Ortaokulunda gerçekleşti.

   

Gürpınar Mahallesi Atatürk ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelen orkestra verdikleri mini konserde yabancı eserlerin yanı sıra türkü ve marşlar da seslendirdi. Okulun bahçesinde verilen konseri öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra vatandaşlarda izledi. Gurup daha sonra Çivril Kılıçasaln Anadolu Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi.

 

Anadolu’da birçok ili gezip köy çocuklarını klasik müzikle buluşturmak istediklerini belirten grup üyesi Gündüz Öğüt, “öğrencilerimizin ufuklarının genişlemesini sağlamak ve onları sanatla buluşturmak istiyoruz. Ve bugün burada olmaktan da oldukça mutluyuz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: SENFONİ, ORKESTRASINDAN, KÖYDE, KONSER,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html