Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 10:52 Bu haber 2673 kez okundu
 
SOKAĞA MASKESİZ ÇIKMAK YASAK
Maskesiz çıkana ceza var. Çivril'de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi
Yaşam Haberi
SOKAĞA MASKESİZ ÇIKMAK YASAK

Denizli Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı. Bu kararlara göre maske kullanımı; pazar yerleri, marketler, toplu çalışılan iş yerleri ve toplu taşıma araçlarının yanı sıra bundan böyle cadde, sokak, park, alışveriş merkezi gibi tüm açık ve kapalı alanlarda zorunlu hale geldi.

 

Vatandaşların evlerinden çıktıkları andan itibaren maske kullanmak zorunda olduğunun belirtildiği açıklamada, ticari taksi durakları ve taksi olarak kullanılan araçların, en az haftada bir kez olacak şekilde düzenli aralıklarla temizleneceği ve dezenfekte edileceği ifade edildi.

 

Alınan kararlara uymayanlara, ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verileceğinin bildirildiği açıklamada, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildiği de belirtildi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: SOKAĞA, MASKESİZ, ÇIKMAK, YASAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html