301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 18:51 Bu haber 1798 kez okundu
 
SÜLEYMAN SOYLU ÇİVRİL’DE MİTİNGE KATILDI
Yerel seçim çalışmaları kapsamında Çivril'e gelen İçişleri bakanı Süleyman Soylu mitinge katıldı.
Siyaset Haberi
SÜLEYMAN SOYLU ÇİVRİL’DE MİTİNGE KATILDI

31 Mart Yerel seçim çalışmaları için Çivril’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK parti İlçe başkanlığı tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Mitingde dış güçlerin Türkiye üzerinde oynadığı oyunlara dikkat çeken Soylu “yerli ürettik mi, biraz zenginleştik mi çıldırıyorlar” dedi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen mitingde halka hitap eden bakan soylu 31 Mart yerel seçimlerinden sonra 4,5 yıl seçim olmadığına ve seçimlerin bittiğine dikkat çekerek “ önümüzdeki 4,5 yıl seçim yok istikralı bir döneme gireceğiz bugüne kadar iki yılda üç yılda bir seçim gördük. Hangi devlet buna dayanabilir? Bu 4,5 yılda Allah’ınızı severseniz bunları daha fazla çıldırtalım” dedi.

 

O LİSTEYİ KANDİL VERDİ

 

Konuşmasında Millet İttifakı'ndan yer alan partilerin ve özellikle de Saadet Partisi'nin aday listelerini sert bir dille eleştiren Bakan Soylu, Karamollaoğlu'na seçim listelerinin Kandil'den verildiğini öne sürdü. Bakan Soylu, "Doğu ve güneydoğuda bugün huzuru getirdik mi? Bakın huzuru getirdik. 94 belediyelerine teröre yardım ettikleri için el koyduk? Madem CHP bunları kendi çatısı altına alacaktı, Saadet Partisi Genel Başkanına söylüyorum hadi 74 tane HDP'li, PKK'lıyı listelerine koydunuz. İçinde PKK'dan tutuklu olanlar var, PKK'ya haraç toplayanlar var. İçerisinde PKK'ya milislik, kuryelik, iş birliği yapanlar var. İçerisinde PKK'nın propagandasını yaptığı için gözaltına alınanlar var. Temel Karamollaoğlu sana o listeyi, sen o adamların hiçbirisini tanımıyorsun, sende öyle bir kabiliyet de yok zaten. Sana o listeyi Kandil verdi. Dağda olanların babalarını ve kardeşlerini listeye yazdın. Hepsinin kardeşlerini listeye yazdın. Bu ülkede aynısını İYİ Parti yaptı. Aynısını CHP yaptı. Patlayıcı taşıyanları yaptılar. Terörizmin, Apo'nun İmralı'da serbest bırakılmasını meydan meydan gezip dolaşanları belediye meclisi ve İl Genel Meclis üyesi yaptılar. Uyuşturucu satıcılarını, PKK'ya para verenleri ve haraç toplayanları, döndüler dertleri ne biliyor musunuz? Siz 94 belediyeyi aldınız, size gösteririz. Siz doğu ve güneydoğuyu huzura kavuşturursunuz ha? Şimdi sizin büyükşehirlerinize sızalım da belediye meclisleri içerisinde olalım da bir görün" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: SÜLEYMAN, SOYLU, ÇİVRİL’DE, MİTİNGE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html