Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 23:20 Bu haber 2070 kez okundu
 
TAM DONANIMLI 2 AMBULANS TESLİM EDİLDİ
Çivril'e gönderilen 2 ambulansın anahtar teslim töreni yapıldı.
Sağlık Haberi
TAM DONANIMLI 2 AMBULANS TESLİM EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesine gönderilen tam donanımlı iki ambulans Hastane bahçesinde düzenlenen törenle Denizli valisi Hasan Karahan tarafından anahtarlar yetkililere teslim edildi.

 

Törene Denizli valisi Hasan Karahan, Çivril Kaymakam Armağan Önal, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Belediye başkanı Gürcan Güven Cumhur İttifakı Çivril Belediye Başkan Adayı Niyazi Vural, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hastane personeli ile daire amirleri katıldı.

 

Teslim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, devletin son dönemde sağlık alanında çok büyük yatırımlar yaptığını belirterek, “Son dönemlerde sağlık alanında büyük gelişmeler kaydedildi. Helikopter ambulanstan jet ambulansa kadar her türlü imkânla hastalarımız en seri şekilde hastanelere sevk ediliyor. Karda kışta ulaşılamayan yerlere paletli ambulanslar gidiyor. Dileğimiz, bütün vatandaşlarımız sağlıklı olsun, kimse ambulansa ihtiyaç duymasın. Ama ihtiyaç duyduğunda da en seri şekilde sağlık merkezlerine ulaştırılmasıdır. Bu ambulanslar bu işlevi görecek. Çivril ilçemize hayırlı olsun” dedi. 

 

Yapılan konuşmaların ardından Denizli valisi Hasan Karahan ve beraberindekiler hastane başhekimini makamında ziyaret etti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: TAM, DONANIMLI, 2, AMBULANS, TESLİM, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html