Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 19:13 Bu haber 1463 kez okundu
 
TARİHİ ZAFERİN 841. YILI KUTLANDI
Anadolu’da Türklerin hâkimiyetinin kesinleştiği ve 841 yıl önce Çivril’de yaşanan savaş olan Miryokefalon Savaşı’nın 841. yıl dönümü coşku ile kutlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kültür Haberi
TARİHİ ZAFERİN 841. YILI KUTLANDI

Anadolu’da Türk hakimiyetinin kesin olarak kabul edildiği, Miryokefalon Savaşı’nın (17 Eylül 1176) 841. yılı düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 841 yıl önce savaşın yapıldığı Çivril’de düzenlenen programa, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Çivril Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve vatandaşlar katıldı. Çivril Cumhuriyet Meydanı’ndaki kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlikler Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın ve Halk Oyunları Grubu'nun gösterileri ile devam etti.

 

DEĞİRMENCİ: "BU GURUR DUYACAĞIMIZ BİR ZAFER"

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, “17 Eylül, Çivril için Denizli için gurur duyacağımız bir gün. Toplumları devlet yapan, değerleridir, tarihleridir. Biz tarihimize sahip çıkacağız ki, geleceğimize güvenle bakabilelim. Şehirler de milletler gibidir, tarihleri marka haline getirir. Çivril’in marka olmasında birçok etken var. Bu güzelliklere Miryokefalon Savaşı ile yeni bir halka daha ekleyeceğiz. Ben bu programın yapımında emeği geçen başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçıları, kahramanlık türküleri ve ağıtlardan oluşan bir konser verdi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: TARİHİ, ZAFERİN, 841., YILI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html