Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 18:58 Bu haber 863 kez okundu
 
TEK GÜNDEM MADDESİ İLE TOPLANDILAR
Çivril Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı yapıldı.
Siyaset Haberi
TEK GÜNDEM MADDESİ İLE TOPLANDILAR

Çivril Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı tek gündem maddesi ile gerçekleştirildi. MHP’li meclis üyesi Kerim Doruk ve CHP’li meclis üyesi Adem Güllü dışında tüm meclis üyelerinin eksiksiz katıldığı toplantıda yeni Belediye başkan yardımcısının alacağı maaşı karara bağlandı.

 

Çivril Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı 2 oturumda tamamlandı. Göreve yeni başlayan başkan yardımcısı Alaettin Yalçın’ın alacağı ücretin belirlendiği toplantı öncesi CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri gündem dışı söz alarak meclis toplantısında tek gündem maddesi olmasını eleştirdiler.

 

Gündem dışı konuşmaların ardından yapılan oylama ile ek gündem maddesi olarak meclise sunulan ‘Başkan Yardımcısının alacağı ücret’ maddesi oylanarak Ağustos ayı meclis gündeminin birinci maddesi olarak görüşüldü. Yapılan oylamada başkan yardımcısı olarak atanan Alaettin Yalçın’ın alacağı ücret Plan Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle 12 kabul 8 çekimser oy ile kabul edildi.

 

Plan Bütçe Komisyonunda İYİ Partili Koray Eren ile CHP’li üye Tunay Yazıcı başkan yardımcısının alacağı maaş hakkında şerh düşerek red oyu verdi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: TEK, GÜNDEM, MADDESİ, İLE, TOPLANDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html