301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 21:33 Bu haber 3443 kez okundu
 
TENEFFÜSTE DE ÖĞRENECEKLER
Çivril Atasay Kamer İmam Hatip Ortaokulunda koridorlar ‘Bilim Sokağı’ haline getirildi. Okul koridor duvarları, öğrencilerin eğitim aldıkları derslere ait bilgiler ile donatıldı.
Eğitim Haberi
TENEFFÜSTE DE ÖĞRENECEKLER

Eğitim Öğretimin daha etkin biçimde gerçekleştirilmesi düşüncesi ile yola çıkan okul idareci ve öğretmenleri koridorda oluşturdukları Bilim Sokağı ile öğrencilerin yaşayarak, öğrenmelerini hedefliyor.

 

Bilim Sokağı hakkında bilgi veren Atasay Kamer  İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sedat Aydın “Okulumuzda bu uygulamaya başlama amacımız öğrencilerimizin teneffüslerde ve boş zamanlarından daha çok bilgiyle karşılaşmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizle birlikte yararlı olabilecek dokümanları hazırlayarak okul koridorlarımıza astık be bilim sokaklarını oluşturduk”  ifadelerini kullandı. Öğrencilerin gezdikleri her yerde bilgiyle karşılaşmalarını istediklerini belirten Aydın “Koridorlarımıza astığımız bu bilgilerle öğrencilerimiz karşılaşıyor ve merak ettikleri konularda bilgi ediniyorlar.  Öğrencilerimiz boş duvarlar yerine bilgi dolu duvarlarla karşılaşıyor” dedi.

 

Okul koridorlarında "Bilim Sokağı" oluşturulan okul öğrencileri ise bu uygulamadan çok mutlu olduklarını belirttiler.

 

Bilim Sokaklarının açılması dolayısıyla okulun konferans salonunda düzenlenen programa projeye destek veren Hayırseverler ile Protokol üyeleri ve öğrenciler ile öğretmenler katıldı. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program konuşmalar  ve Bilim Sokaklarının yapılmasında emeği geçen Hayırseverlere okul Müdürü Sedat Aydın tarafından Plaket takdim edilmesiyle devam etti.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: TENEFFÜSTE, DE, ÖĞRENECEKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html