301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 19:07 Bu haber 1708 kez okundu
 
VALİLİKTEN SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI
Denizli valiliği son zamanlarda özellikle sosyal medyada yaygın şekilde kullanılan eski kimlikler ile oy kullanılamayacağına dair haberler ile ilgili açıklama yayınladı.
Gündem Haberi
VALİLİKTEN SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

Denizli Valisi Hasan Karahan adıyla yayımlanan mesajda “Bazı basın organlarında, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleriyle ilgili, eski nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu, 24 Haziran 2007 ve öncesi nüfus cüzdanlarının geçersiz sayılacağı ve mutlaka yenilenmesi gerektiği yönünde haberler yer aldığı görülmektedir.

 

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü mevzuatlarına göre nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı ve vatandaşlarımızın ellerinde bulunan mevcut nüfus cüzdanlarının, kimlik kartı başvurularını yapıncaya kadar geçerli olduğu hususunda yazılı açıklama yapılmış olup, vatandaşlarımızın resmi açıklamaları itibar etmeleri rica olunur” denildi.

 

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: VALİLİKTEN, SEÇİMLERLE, İLGİLİ, ÖNEMLİ, UYARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html