Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 16:24 Bu haber 2378 kez okundu
 
VEFA DESTEK GURUBU ERZAK DAĞITMIYOR
Vefa Destek Gurubu erzak dağıtmıyor ihtiyaçları eve getiriyor.
Yaşam Haberi
VEFA DESTEK GURUBU ERZAK DAĞITMIYOR

Çivril Kaymakamlığı tarafından oluşturulan ve koordine edilen Vefa Destek Gurubu bazı vatandaşlar tarafından yanlış anlaşıldı.

 

Korona Virüs salgını ile mücadele kapsamında Çivril Kaymakamlığı tarafından 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan Vefa Destek Gurubunun çalışma şekli bazı vatandaşlar tarafından yanlış anlaşıldı. Evden çıkması riskli olan 65 yaş ve üstü vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine götürme prensibi üzerine koordine edilen gurubun erzak ve Mali destek sağladığı şeklinde yorumlayanlar olduğu belirtildi.

 

Edinilen bilgiye göre gurubun iletişim numaralarını arayan bazı vatandaşlar dağıtılan erzak kolilerinden kendilerine de getirilmesini istedi. Görevlilere kaymakamlık tarafından dağıtılan erzak kolilerinde istediklerini ve ev adreslerini veren vatandaşlara görevliler erzak dağıtılmadığını ve sadece ihtiyaçlarını ücretini ödemek suretiyle evlerine kadar getirebileceklerini izah ettiler.

 

Kaymakamlık Vefa Destek gurubu telefonlarını arayan bazı vatandaşların da Sosyal yardım olarak Nakit para istedikleri belirtildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: VEFA, DESTEK, GURUBU, ERZAK, DAĞITMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html