Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 21:20 Bu haber 1805 kez okundu
 
VİZYONSUZ, ÖNGÖRÜSÜZ BELEDİYECİLİKLE KARŞI KARŞIYAYIZ
Cumhuriyet Halk partisi Çivril İlçe Başkanı Ünal Karaosmanoğlu parti binasında basın toplantısı düzenledi.
Siyaset Haberi
VİZYONSUZ, ÖNGÖRÜSÜZ BELEDİYECİLİKLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Çivril CHP İlçe başkanı Ünal Karaosmanoğlu düzenlediği basın toplantısında Çivril belediye başkanı Niyazi Vural’ı eleştirdi. Başkan Vural’ın yeşil alanları yok ettiğini belirten Karaosmanoğlu “vizyonsuz ve öngörüsüz bir belediyecilik ile karşı karşıyayız” dedi.

                                                                                    

Çivril Belediyesi çalışmaları ve gündemi değerlendiren Ünal Karaosmanoğlu Çivril Belediyesi tarafından Cumhuriyet Parkında yapılan büfe ve çay ocağının ‘Ben yaptım Oldu’ mantığıyla yapıldığını belirterek “Bugün burada “ben yaptım oldu” anlayışıyla başlatılan ve halen devam eden çay ocağı beton inşaatının yapımı nedeniyle toplanmış bulunuyoruz.  Bildiğiniz üzere, istasyon bölgesinden başlayıp Atatürk Anıtı’na kadar olan Çivril merkezinin yeşil alanı, parkı, bahçesi, doğal güzelliği yok edilerek Çivril’de yaşayanlara sorulmadan iki adet beton bina yapılmıştır. Halkımıza daha ucuz, uygun kalitede, rahat bir ortamda hizmet verebilmek adına yola çıkılarak yapılan iki adet sosyal tesis maksatlı binanın bir tanesi özel şahıslara kiraya verilmek suretiyle hizmete açılmış, diğeri ise aynı yöntemle açılmak için hazırlık aşamasındadır. Esasen iki sosyal tesis yerine ortaya bir adet sosyal tesis yapılıp kaynaklar israf edilmemeliydi. Yeşil alan betonlaşması önlenmiş olurdu. Diğer illerde ve ilçelerde olduğu gibi yapılan mekânlar sosyal tesis olarak işletilip halkımıza daha ucuz hizmet verilebilirdi. Esasen bu durum iki yıl önce meclis üyelerimiz tarafından zamanın belediye başkanına iletilmişti. Vizyonsuz, öngörüsüz belediyecilik anlayışının uygulamasıyla karşı karşıyayız. Düğme yanlış iliklenince, yanlış sonuna kadar devam eder. Çözüm, mevcut tesislerin belediye tarafından ucuz hizmet verebilecek yöntemin uygulanmasıdır. Halen devam eden inşaata gereksinim duyulmamasıdır. Belediye, görev, yetki ve kaynakları, katılımcı ve saydam bir model içinde şehirde yaşayanlarla paylaşmak durumundadır” dedi.

 

Ünal Karaosmanoğlu’nun basın toplantısına CHP Belediye meclis üyeleri ile CHP İlçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: VİZYONSUZ,, ÖNGÖRÜSÜZ, BELEDİYECİLİKLE, KARŞI, KARŞIYAYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html