301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Ekim 2018 - Pazar 18:24 Bu haber 4788 kez okundu
 
YIKILAN ŞEHİT MEZARI TEPKİ ÇEKTİ
Çivrilli şehit Mehmet Bardakcı’nın zarar gören ve yer yer yıkılan mezarı tepki çekti.
Yaşam Haberi
YIKILAN ŞEHİT MEZARI TEPKİ ÇEKTİ

Çivril’in Kaşıkçı mahallesinde bulunan şehit Piyade Er Mehmet Bardakcı’nın mezarının bakımsız ve yıkılmaya yüz tuttuğu iddia edildi.

 

13 Mayıs1994 yılında Şırnak'ın Karageçit köyü Büyükkale mevkiinde PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Piyade Er Mehmet Bardakcı’nın Kaşıkçı mahallesinde bulunan mezarı, bakımsızlıktan harabeye dönmüş durumda.

 

Etrafındaki tel örgülerin zarar görmesi sonucu yabani hayvanların pislediği, mezarın mermer kısmının da patladığı gözlerden kaçmadı. Mezarlıkta bulunan bayrağın zaman zaman eskidiği ve bölgede çobanlık yapan vatandaşlar tarafından yenilendiği belirtildi. On yıl önce Kaşıkçı mahallesinin yeni yerleşim yerine taşınmasının ardından köyde yaşayan kimsenin kalmaması ile bakımsızlığa terk edilen şehit mezarının zamanla yıkıldığı ve yanında bulunan bayrağın eskiyerek parçalandığı iddia edildi.

 

Çivril’e 25 kilometre uzaklıktaki Kaşıkçı mahallesinde bulunan köy mezarlığındaki mezarın üzerinde yabani otların çıktığı, duvar ve mermerlerinin yıkıldığı, yabani hayvanların da zarar verdiği görülen mezarın uzun yıllar ziyaret edilmediği görüldü. Mehmet Bardakçı'nın Çivril'de yaşayan aile bireyi ve yakının olmadığı kaydedildi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YIKILAN, ŞEHİT, MEZARI, TEPKİ, ÇEKTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html