301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 09:02 Bu haber 1304 kez okundu
 
YAĞMUR VE ŞÜKÜR DUASINDA BULUŞTULAR
Çivril’de köylüler, yağmur ve şükür duası için hayır yemeği düzenledi.
Yaşam Haberi
YAĞMUR VE ŞÜKÜR DUASINDA BULUŞTULAR

Kızılcasöğüt ve Cabar mahallelerinde bir araya gelen vatandaşlar, yağan yağmurlar için şükür namazı kıldı, tarım için gerekli yağışın devamı için dua okudu. Yağmur duasına katılanlara etli pilav ikramında bulunuldu. yemekve namaz sonrası yemeğe katılanlar yağmur için dua etti.

 

Kızılcasöğüt mahallesinde her yıl düzenlenen yağmur duası ve şükür yemeği ile ilgili olarak bilgi veren Kızılcasöğüt sakinlerinden Haydar Ceylan, mahallelerinde atalarından gelen geleneği sürdürdüklerini belirterek, "Mahalle sakinleri olarak her yıl şükür yemeği ve yağmur duası yaparız. Mahalle halkı kendi arasında topladığı para ve malzeme ile her yıl bu yemeği yapar, eşi dostu buraya davet edip, Allah'a dua ederiz. Bu gün de yine böyle yaptık. Şükür namazının ardından, burada katılan herkese etli pilavlarımız ayran eşliğinde ikram ettik. Katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu geleneği gelecek kuşaklara da aktarmak da kararlıyız" dedi.

 

Kızılcasöğüt ve Cabar mahallesinde düzenlenen yağmur duası ve şükür yemeğine Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural ile birlikte AK parti belediye meclis üyeleri ile daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YAĞMUR, VE, ŞÜKÜR, DUASINDA, BULUŞTULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html