Haber Detayı
16 Nisan 2020 - Perşembe 22:24 Bu haber 1084 kez okundu
 
YAKIN TEMAS İÇİNDE OLAN KAMU PERSONELİ İÇİN SİPERLİ MASKE DAĞITILDI
Çivril’de görev icabı bireysel teması fazla olan kamu personeline siperli maske hediye edildi. Maskeleri Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri gönderdi.
Yaşam Haberi
YAKIN TEMAS İÇİNDE OLAN KAMU PERSONELİ İÇİN SİPERLİ MASKE DAĞITILDI

Çivril’de Covid – 19 ile mücadeleye destek olarak ilçede görev yapan kamu personeline siperli maske dağıtıldı. Maske dağıtımını daha önce de tek kullanımlık maske dağıtımını organize eden Genç Çivril Gazetesi ve Yeşil Çivril Gazetesi üstlendi.

 

Dr. Öğretim Üyesi Nurcan Kutlu aracılığı ile Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesinden gelen siperlikli maskeler Covid-19 ile mücadelede ön saflarda yer alan ve büyük fedakârlık sergileyen sağlık çalışanları ve güvenlik güçleri öncelikli olmak üzere PTT çalışanları ve vakıf görevlilerine hediye edildi.

 

Maske dağıtımı ile ilgili açıklama yapan Serap Sofulu“Geçtiğimiz günlerde Çivril sokaklarında vatandaşlara maske dağıtmıştık. Dağıttığımız maskeler tek kullanımlıktı. İnsanlarla sürekli diyalog halinde çalışanlar için en büyük ihtiyacın siperlikli maske olduğunu görünce araştırmaya başladık. Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarımı Programı Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Kutlu ile irtibata geçtik. Sayın Kutlu aracılığı ile Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesinin kendi imkânları ile yaptıkları siperlikli maskeler ücretsiz olarak bizlere ulaştı. Siperlikli maskelerin Çivril’de dağıtımını gerçekleştirdik. Hem Nurcan Kutlu hocama hem de Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesine sonsuz teşekkürler” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YAKIN, TEMAS, İÇİNDE, OLAN, KAMU, PERSONELİ, İÇİN, SİPERLİ, MASKE, DAĞITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html