Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 13:10 Bu haber 5309 kez okundu
 
YAPMAYIN NE OLUR
CHP Çivril İlçe başkanı Ömer Köseoğlu 23 Nisan ve Cumhuriyet Parklarında yapılan betonlaşmaya tepki göstererek “yapmayın ne olur, Kıymayın bu parklara. Yazıktır” dedi.
Yaşam Haberi
YAPMAYIN NE OLUR

23 Nisan parkında bulunan Öğretmen evi parkının büyük bir bölümüne beton dökülmesi üzerine parka giderek bilgi alan ve inceleme yapan Köseoğlu Çivril’in merkezinde bulunan iki parkın betonlaştırıldığına dikkat çekerek yapılan uygulamanın yanlış olduğunu iddia etti.

 

Park’ta yaptığı açıklamada Çivril’in çok önemli değerlerini kaybettiğini belirten Ömer Köseoğlu kaygılarını siyasi değil Çivril’de yaşayan bir vatandaş olarak dile getirdiğini belirterek “Hemen hemen her sabah cumhuriyet ve 23 Nisan parklarının etrafından dolaşarak yürüyüş yaparım. Özellikle bahar ve yaz aylarında şehir merkezinde bulunan bu parklarda genç, yaşlı onlarca insan yeşil doğanın huzurunu, rüzgârın esintisini, güneşin ağaç gölgeleriyle azalan etkisini hisseder, sayıca pekte fazla olmayan bankları doldururdu. Sanki geçmişte kaldı bu manzaralar, zira yeni bir düzenleme yapılıyor, mevcut bir bina misliyle genişleyerek lokanta-kafe ye dönüştürülecek. Bir başka inşaat ise biraz daha uzağında yeni bir kafe olarak hizmete girecek. O güzelim yeşil doku kaybolmuş, ağaçlar uzun süredir sulanmadığından kurumaya yüz tutmuş durumda. Ve daha da ürkütücü olan, mevcut parkların neredeyse üçte ikilik bölümüne beton atılıyor. Yapmayın ne olur! Bu çağrımı sadece bir muhalefet partisi ilçe başkanı olarak değil, bir Çivrilli olarak yapıyorum. Kıymayın bu parklara. Yazıktır” dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YAPMAYIN, NE, OLUR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html