Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 07:27 Bu haber 486 kez okundu
 
YERLİ MALI HAFTASINI UNUTMADILAR
Çivril’de eğitime yeni açılan Özel Mucizeler Gündüz Bakım evi öğrencileri Yerli Malı ve Tutum Haftasını kutladı.
Eğitim Haberi
YERLİ MALI HAFTASINI UNUTMADILAR

Deneyimli uzman öğretmenler tarafından açılan Özel Mucizeler Gündüz Bakımevi, öğrencilere bilinçli tüketiciliğe özendiren "Yerli Malı Haftasını" kutladı. Ülke sınırları içinde yetişen ürünlerden oluşan bir stant hazırlayan öğrenciler hazırladıkları koreografi ile ailelerine güzel bir sunum yaptı. Düzenlenen etkinlikler çerçevesinde okul öğretmenleri tarafından öğrencilere yerli malının önemi anlatıldı.

Düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgi veren Okul Müdürü  Huriye Arslan, “Okulumuzda Yerli Malı Haftası için çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu etkinlikler için öğrencilerimiz güzel hazırlandı. Değerlerimizi yaşatmak, öğrencilerimize bunları aşılayabilmek, değerlerimizi gelecek nesillere aktarmamızda hem onların anlayabileceği düzeyde hem de akılda kalıcılığı açısından böyle etkinlikler düzenleme gereği duyduk. Ülkemize ve değerlerimize her zaman sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Korona virüs tedbirleri kapsamında açılış töreni yapmadıklarını ve eğitime hafta başında başladıklarını belirten okulun kurucu müdürü Huriye Arslan, “okulumuz, deneyimli öğretmenlerimiz Pakize Çürük ve Alime Şimşek hocamızla 3 - 4 -5 yaş grubu öğrencilere hizmet veren bir gündüz bakımevi. Hazırlıklarımızı bitirmemize rağmen Korona virüs salgını dolayısıyla okulların ve eğitim kurumlarının kapalı olmasından eğitme başlamakta bir süre geciktik. Bakanlığın verdiği karardan sonra gerekli dezenfekte ve korunma tedbirlerimizi alarak eğitime başladık. Önlemlerimiz dönem boyunca sürecek. Çivrilli velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını bize emanet edebilirler. Eğitim anlayışımızı ve farkımızı faaliyette olduğumuz sürece gösterdik. Biz hazırız ve yeni dönemin hayırlı olmasını diliyoruz ”dedi.

 

Yiyecekler tamamen organik

 

Okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verdiklerini belirten müdür Huriye Arslan “öğrencilerimize hazırladığımız tüm gıda ürünleri Çivril’de yetişmiş ve organik olarak üretilmiş ürünlerden oluşuyor. Mümkün olduğunca hazır gıda tüketmiyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı ve güçlü bir bedene sahip olması güvenli ve sağlıklı beslenmeden geçiyor. Buna dikkat ederek denetim ve kontrol altında üretilmiş ev ürünü doğal gıdalar ile beslenme yapıyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YERLİ, MALI, HAFTASINI, UNUTMADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html