Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 09:41 Bu haber 4971 kez okundu
 
YOLUN ORTASINA DİKSEYDİNİZ
Çivril’de kaldırımın ortasına dikilen tabela yaya ve kaldırımı kullananlara zor anlar yaşatıyor.
Yaşam Haberi
YOLUN ORTASINA DİKSEYDİNİZ

Çivril’de Denizli Caddesi üzerinde yeni açılan bir marketin kaldırımın ortasına diktiği dev tabela yayaların kaldırımı kullanmasını zorlaştırıyor. Kaldırımdan yola inmek zorunda kalan vatandaşlar trafiğin yoğun olduğu ana yolda can güvenliği sorunu yaşıyor.

Çivril’de trafik yoğunluğunun en fazla olduğu cadde üzerinde kaldırımda bulunan tabela yayalar için sorun oluşturuyor. Yeni açılan bir marketin tabelasını kaldırımın ortasına dikmesine tepki gösteren vatandaşlar “denetimsizlik yüzünden isteyen istediği yere istediğini yapıyor” diyerek tepki gösterdiler. Market şubesinin birkaç gün önce faaliyete girdiğini ifade eden vatandaşlar market açıldı iki gün sonra da kaldırımın ortasına kocaman tabela dikti. Bu yol öğrencilerin çok kullandığı bir yol ve ana cadde. Trafik yoğunluğu çok fazla yolun bu kısmında kaldırımı kullanan herkes yola inmek zorunda kalıyor can sağlığı açısından çok tehlikeli bir durum” dediler.

 

ZABITA DENETLEMİYOR MU?

 

Açma ruhsatı aldıktan sonra denetlemenin yapılmadığını iddia eden bazı vatandaşlarda “belediye açma ruhsatını verdikten sonra hiçbir denetleme yapmıyor. Açılan işyeri sonradan değişiklik yapmış mı kaldırımı ne kadar işgal ediyor çöplerini nereye atıyor denetim yok. Dolayısıyla da herkes istediği gibi hareket ediyor. Kaldırımın ortasında bu kadar büyük bir tabelaya kim nasıl izin veriyor ya da neden görmezden geliyor anlamak zor. Yan tarafta boş yer olmasına rağmen kaldırımın ortasına tabela dikmek ancak denetim olmayan yada başka işlerin döndüğü yerlerde olur” diyerek tepki gösterdiler.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YOLUN, ORTASINA, DİKSEYDİNİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html