Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 11:24 Bu haber 2331 kez okundu
 
YÜZLERCE AİLENİN BAKKAL BORCU SİLİNDİ
Çivril’de hayırsever iş insanının ilçe merkezinde 3 bakkalda başlattığı hayır, ilçe geneline yayıldı. Veresiye borcundan kurutulan yüzlerce aile, Bayrama mutlu girmenin huzurunu yaşıyor.
Yaşam Haberi
YÜZLERCE AİLENİN BAKKAL BORCU SİLİNDİ

Çivril’de Ramazan ayında ilçe merkezi ve mahallelerdeki veresiye defterindeki borçların kapanması yüzleri güldürdü. Ramazan ayı ile birlikte başlayan çalışma Ramazan ayının son haftasında 20 Bin liraya ulaştı.

 

Çivrilli hayırsever bir iş insanının Korona salgınından etkilenen ve Ramazan ayında çalışamayan hemşerilerine destek olmak için Nisan ayının son günlerinde başlattığı ‘veresiye defterlerindeki borçları kapatalım’ kampanyası, yaklaşık 25 günde, yüzlerce insanın yüzünü güldürdü. 250’ya yakın ailenin bakkal borçları ödenirken, veresiye defterlerindeki borç yükü hafifleyen bakkallar da rahat bir nefes aldı.

 

Özellikle Korona dolayısıyla iş bulmakta zorlanan ya da işe gidemeyen dar gelirli vatandaşlara rahat bir nefes aldırmak amacıyla başlatılan çalışma ile ilgili olarak bilgi veren hayırsever iş insanı “İnsanlarımız zor durumda. Birçok kişi ya işini kaybetti ya da gelirinde düşüş yaşadı. Esnaf da kendisinden alışveriş yapan komşusuna bu zorlu dönemde sırt çevirmedi ama onların da kuşkusuz bir dayanma noktası var. Koronavirüs sebebiyle zor durumda kalan vatandaşlarımıza ve bakkal esnafımıza destekte bulunmak amacıyla yaptığımız iş, yaklaşan bayram öncesi hem esnafımız hem de hemşerilerimiz biraz olsun rahatladıysa ne mutlu” diye konuştu.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YÜZLERCE, AİLENİN, BAKKAL, BORCU, SİLİNDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YÜZLERCE AİLENİN BAKKAL BORCU SİLİNDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html