Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 19:58 Bu haber 730 kez okundu
 
ZAFERİN YIL DÖNÜMÜNDE GURURLUYUZ
CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, 30 Ağustos Zafer Bayram'ının 98’ci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Gündem Haberi
ZAFERİN YIL DÖNÜMÜNDE GURURLUYUZ

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ve Atatürk devrimlerine giden yolda önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos zaferinin 98. yıldönümünde gururluyuz” dedi.

 

Yayınladığı mesajda Çivril’in düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünü de kutlayan ve şehitlerimizi anarak sözlerine devam eden Bedri Ataş, “19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan emperyalizme karşı ulusal mücadelemiz 30 Ağustos 1922’de büyük bir zaferle taçlanmıştı.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ve Atatürk devrimlerine giden yolda önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos zaferinin 98. yıldönümünde gururluyuz.

 

30 Ağustos’un aynı zamanda Çivril’in düşman işgalinden kurtuluşunun da yıldönümü olması bu tarihi Çivrilliler için daha da önemli kılıyor. Bu noktada Çivril’in düşman işgalinden kurtuluşunda fedakarlıkla büyük çabalar gösteren Müftü Ahmet Hulusi Efendi, Çorbacızade Mehmet Ali Ağa gibi büyüklerimizi de minnetle yad ediyoruz. Tüm Çivrillilerin ve ulusumun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ZAFERİN, YIL, DÖNÜMÜNDE, GURURLUYUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html