301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 20:21 Bu haber 1220 kez okundu
 
ZOLAN, YEREL YÖNETİMLERİ ANLATTI
Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) Enerya sponsorluğunda düzenlediği “Kent Gazeteciliği Eğitim Programı”nın ikincisine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuk oldu.
Eğitim Haberi
ZOLAN, YEREL YÖNETİMLERİ ANLATTI

Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programında Başkan Zolan, yerel yönetimlerin oluşumu, yetkileri, sorumlulukları ve görevleri hakkında bilgi verdi.

 

“YETKİLERİMİZ ARTTI”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de belediyecilik anlayışının ve verilen hizmetlerin 2014 yılında Denizli’nin büyükşehir statüsüne alınmasıyla birlikte değiştiğini ifade etti.  Daha önce neredeyse hizmet anlamında ellerinin kollarının bağlı olduğunu belirten Başkan Zolan,  “Bir okul duvarını bile yaptığımızda ya da bahçesini düzenlediğimizde, soruşturma geçirirdik. Yetkimiz şehir içindeki bir okul duvarını bile yapmamıza izin vermiyordu. Ancak şimdi böyle değil. Hem gelirlerimiz, hem de yetkilerimiz arttı” dedi.

 

MİNİ BİR DEVLET YAPISI

 

Büyükşehir olduktan ve 5393 sayılı kanun ile tüm yetki sorunlarının ortadan kalktığının ifade eden Başkan Osman Zolan, “Yeni sistem ile belediyeler mini bir devlet yapısı gibi işlemeye başladı. İlk dönem yeni ilçeler ile birlikte yetki karışıklığı yaşansa da şimdi her şey yoluna girdi. Herkes sınırını ve sorumluluklarını biliyor. Büyükşehir olarak sistem ya iki dönemde ya da üç dönemde tam olarak oturur deniliyor” diye konuştu.

 

“YETKİMİZ DIŞINDA”

 

Çardak Havaalanı konusunda Pamukkale Taksi Kooperatifi ile yaşanan soruna da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sorunun belediye yetki sınırları dışında kaldığını söyledi. Başkan Zolan, konuya şimdilik müdahil olmadıklarını ve çözüm sürecini takip ettiklerini de belirterek, “Büyükşehir için en önemli konu vatandaşlarımızın Çardak Havaalanı’na rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamalarıdır. Eğer çözüm bulunamazsa, bundan sonra biz de yolcu taşıyacağız diyebiliriz. Ama şu da unutulmamalı ki, hiçbir belediye yolcu taşımacılığından zarar etmeden çıkamaz. Denizli Büyükşehir Belediyesi şehir içi yolcu taşımacılığı için her ay 3 ile 4 milyon lira zarar ediyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ZOLAN,, YEREL, YÖNETİMLERİ, ANLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html